$1*/ mo hosting! Get going with us!
Home /
Category: Новини

Posts in Category: Новини

Президент США Дональд Трамп може зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним «у недалекому майбутньому», заявив державний секретар США Майк Помпео.

Як сказав він в інтерв’ю телемережі MSNBC, це може статися після поїздки до Москви радника з національної безпеки США Джона Болтона, яку Білий дім днями анонсував на наступний тиждень із метою обговорити можливість такої зустрічі.

При цьому держсекретар наголосив, що США «намагаються знайти точки, в яких наші інтереси (США і Росії – ред.) перекриваються, але захищати американські інтереси в тому, де таких інтересів немає».

За його словами, в його переговорах із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, відколи він став держсекретарем США у квітні, він висловлював занепокоєння з приводу втручання Росії у вибори у США і її поведінки в Сирії й Україні.

Трамп і Путін мали принаймні вісім телефонних розмов і дві зустрічі, але вони відбувалися на полях великих міжнародних зібрань. Повноцінної великої зустрічі між ними ще не було.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Пакистанський рух «Талібан» повідомив, що обрав собі нового керівника після того, як попереднього ліквідували США ударом із безпілотника.

Як заявив речник пакистанських талібів Мохаммад Хурасані, угруповання обрало новим керівником ісламського богослова Нура Валі Мехсуда, а його заступником муфтія Мажима, також відомого як муфтій Хафізулла.

Речник також уперше підтвердив, що попередній ватажок руху мулла Фазлулла загинув унаслідок повітряного удару США в сусідньому Афганістані, у провінції Кунар неподалік пакистанського кордону. США і посадовці Афганістану раніше повідомляли, що Фазлуллу вбили в перебігу удару 13 червня.

40-річний Нур Валі Мехсуд учився в кількох релігійних семінаріях у Пакистані і свого часу був заступником одного з колишніх керівників пакистанських талібів Бейтулли Мехсуда, якого звинувачували в улаштуванні вбивства 2007 року колишньої прем’єр-міністра Пакистану Беназір Бгутто. Також вважають, що Нур Валі Мехсуд брав участь у лавах афганських талібів у боях проти визнаного світом афганського уряду, так званого Північного альянсу, в 1990-х роках, а також був учасником низки нападів на пакистанських силовиків.

Він походить із роду Мехсуд, що є найвпливовішим у регіонах племен Північний і Південний Вазиристан на північному заході Пакистану. Ці два райони є твердинею мережі Хаккані, а раніше також і пакистанських талібів – яких унаслідок наступу 2014 року пакистанських силовиків витиснули по той бік кордону, в Афганістан.

Нур Валі Мехсуд, як вважають, має тісні зв’язки з мережею Хаккані – угрупованням, що пов’язане з афганськими талібами, діє з території Пакистану в Афганістані і влаштувало там після вторгнення США 2001 року численні криваві напади.

Пакистанський рух «Талібан», що діє окремо від однойменного афганського, за керівництва мулли Фазлулли вбив близько 150 людей, головно школярів, під час нападу на керованою армією Пакистану школу в місті Пешаварі на північному заході країни у грудні 2014 року. Як вважають, це угруповання також відповідальне за напад у 2012 році на юну активістку боротьби за права дівчат на освіту Малалу Юсафзай, яка пізніше стала лавреаткою Нобелівської премії миру і символом боротьби за дівочі права. Крім того, США звинувачують пакистанських талібів у спробі влаштувати вибух замінованого авта на Таймз-сквер, одній із центральних площ Нью-Йорка, 2010 року.

У березні цього року США оголошували винагороду за інформацію про муллу Фазлуллу у 5 мільйонів доларів, заявивши, що його угруповання засвідчило тісний союз із екстремістською мережею «Аль-Каїда» і надали підготовку і вибухівку невдалому нападникові на Таймз-сквер.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Резолюцію Генеральної асамблеї ООН про виведення всіх іноземних (тобто фактично російських) військ із Молдови розкритикувала Росія, а також президент Молдови Ігор Додон, відомий проросійським і антизахідним спрямуванням.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що проект резолюції, «вкинутий», за словами Москви, молдовською стороною, провокаційний, а ініціатива повного і безумовного виведення іноземних збройних сил із території Молдови – «вкрай одіозна і небезпечна». Росія, зокрема, твердить, що російський військовий контингент у Молдові, що перебуває там проти волі цієї країни і на порушення міжнародних зобов’язань Москви, є, мовляв, «гарантом миру і стабільності» в підтримуваному Кремлем сепаратистському регіоні Молдови Придністров’ї.

У самій Молдові президент країни Ігор Додон назвав ініціативу прозахідного уряду Молдови подати цю резолюцію на розгляд Генасамблеї ООН «черговим антиросійським демаршем» і «піар-акцією» уряду.

Натомість прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп подякував тим країнам, які в Генасамблеї ООН підтримали резолюцію, і пообіцяв продовжити дипломатичну роботу з тими, хто голосував проти. За його словами, ухвалення резолюції стало ознакою солідарності з його урядом і довіри до нього з боку міжнародної спільноти.

Відкидаючи критику Росії і проросійських сил, прем’єр наголосив, що резолюція, всупереч твердженням Москви і цих сил, не стосується тієї частини російських військ, яка дислокована в Молдові саме як миротворчі сили, і вимагає вивести не російських військових-миротворців, а решту контингенту так званої «Оперативної групи російських військ у Придністров’ї» – їх, за його словами, іноді плутають свідомо.

Попереднього дня, 22 червня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію «Повне і безумовне виведення іноземних військових сил із території Республіки Молдова», в якій висловила глибоку стурбованість продовженням дислокації ОГРВ на території Молдови без згоди цієї країни і без згоди ООН. Документ також закликає Росію завершити без умов і без подальших зволікань впорядковане виведення цієї військової групи, нагадуючи Москві про її давнє зобов’язання зробити це.

Проект резолюції подала Молдова, його співавторами стали ще десять країн, серед них і Україна. Проти резолюції проголосували лише 18 країн, за неї були 64 держави, ще 83 утрималися.

Резолюції Генеральної асамблеї ООН не є юридично обов’язковими до виконання.

Нещодавно Київ вкотре підтвердив, що Україна, яка є одним із учасників придністровського врегулювання, згодна пропустити через свою територію російських військових, що дислокуються у Придністров’ї, для їхнього виведення з цього регіону Молдови.

Минулого року парламент Молдови вже вимагав від Росії вивести її війська, озброєння й інше обладнання з Придністров’я; цю заяву тоді так само відразу ж засудив президент країни Ігор Додон, який має обмежені повноваження, назвавши її «ще одним провокаційним кроком», що має на меті «погіршити відносини з Росією».

Також минулого року Конституційний суд Молдови вже визнавав присутність російських військ у країні неконституційним: чинна Конституція Молдови проголошує її нейтралітет і не припускає постійної присутності іноземних військ на території країни.

Росія продовжує утримувати у Придністров’ї, за оцінками, майже до двох тисяч своїх військовослужбовців: близько тисячі, за словами Москви, необхідні для охорони величезних складів озброєнь, що лишаються там іще з радянських часів, близько 500 перебувають як «миротворці» і ще 500, як заявляє Росія, потрібні для ротації цих миротворців.

Росія ще на саміті ОБСЄ 1999 року у Стамбулі взяла на себе обіцянку вивести свої війська з Придністров’я до 2002 року, але не виконала її. Всупереч цим зобов’язанням і численним закликам і Кишинева, і міжнародної спільноти, Росія нині відмовляється зробити це і заявляє, що і не виведе, бо «міжнародна ситуація змінилася».

Переважно російськомовний регіон Придністров’я, де базувалася 14-а армія Радянської армії СРСР, а потім Збройних сил Росії, нині перейменована в Оперативну групу російських військ, іще в радянські часи, 1990 року, односторонньо проголосив «незалежність» від решти Молдови. Самопроголошеної «незалежності» Придністров’я не визнав ніхто у світі, хоча регіон має істотну підтримку Росії – політичну, економічну і військову.

Після нетривалої війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 людей, Кишинів остаточно втратив контроль над цим регіоном країни. В тій війні на боці сепаратистів узяли участь окремі бійці й цілі підрозділи й частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою.

1992 року за двосторонньою російсько-молдовською угодою на адмінмежі між Придністров’ям і рештою Молдови була започаткована миротворча операція з участю російських і молдовських військ, а також збройних формувань сепаратистів.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

У прес-центрі Об’єднаних сил, що ведуть операцію проти російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу, повідомили про те, яким був перебіг подій на фронті протягом дня станом на 18-у годину і яких жертв зазнали за цей день українські війська.

За цим повідомленням, у перебігу бойових дій на цей час зазнали поранень четверо військовослужбовців; противник 8 разів порушував режим припинення вогню, в п’яти випадках із забороненого мінськими домовленостями озброєння.

«Від 7-ї ранку і до 18-ї години вечора противник продовжував збройні провокації… Об’єднані сили цілком контролюють ситуацію і адекватними відповідями змушують ворога припинити вогонь», – мовиться в повідомленні.

Зокрема, за даними військових, противник значно активізував дії на маріупольському напрямку, де російські гібридні сили чотири рази застосували важке артилерійське озброєння, заборонене мінськими домовленостями. «Снаряди калібру 122 мм прицільно летіли у бік наших позицій поблизу Лебединського, Талаківки і два рази – Водяного. Із АГС-17 та стрілецької зброї окупанти обстріляли Широкине», – заявили у прес-центрі.

У підтримуваному Росією незаконному збройному сепаратистському угрупованні «ДНР», що захопило і силами російських гібридних військ утримує частину Донецької області і визнане в Україні терористичним, зі свого боку, звинуватили українські сили в низці обстрілів за 23 червня.

Зокрема, на півдні Донеччини – там, де про активізацію дій російських гібридних сил повідомили українські військові, – як стверджують бойовики, українські силовики близько першої години ночі атакували їхні позиції біля села Пікузів, унаслідок чого один бойовик був поранений, а між 7-ю і 8-ю ранку обстріляли з артилерії їхні позиції в селі Ужівка (бойовики досі називають ці села їхніми колишніми назвами «Комінтернове» і «Ленінське», вони розташовані на окупованій території якраз навпроти згаданих в українському зведенні й обстріляних цього дня бойовиками Лебединського, Талаківки, Водяного і Широкина).

В аналогічному угрупованні «ЛНР» на частині Луганщини своїх заяв про становище на фронті за нинішній день не робили.

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі ще 26 березня оголосила про чергове, «всеосяжне, стійке і безстрокове припинення вогню» з 30 березня о 00:01 за київським часом. Воно було порушене вже через кілька хвилин після заявленого початку і відтоді порушується постійно.

Це була вже третя спроба домовитися про перемир’я лише за 2018 рік. Припинення вогню й раніше проголошувалося як безстрокове, але сторони одразу звинувачували одна одну в його порушеннях. При цьому сторони заперечують свою вину і звинувачують противників у провокаціях.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року в регіоні загинули понад 10 тисяч людей.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди у Львівській області потерпіли сім іноземців, пасажирів мікроавтобуса, що потрапив в аварію, ще одна з пасажирок від зазнаних травм померла, повідомили в поліції Львівщини.

Потерпілих доставили в медичний заклад, лікарі встановлюють їм діагнози, мовиться в повідомленні. А правоохоронці встановлюють обставити події і вирішують питання про відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України – про порушення правил безпеки дорожнього руху.

За даними правоохоронців, транспортна пригода сталася на автодорозі Ковель – Жовква неподалік міста Великі Мости в Сокальському районі. Як попередньо встановили правоохоронці, водій легкового автомобіля «Шкода Октавія», 59-річний мешканець Львівщини, ймовірно, заснув за кермом, внаслідок чого автомобіль виїхав на смугу зустрічного руху. Водії двох легковиків, що їхали йому назустріч, вчасно відреагували на ситуацію, з’їхали у кювет і таким чином зуміли уникнути зіткнення. Постраждалих у цих автомобілях немає. Проте на зустрічній смузі «Шкода» зіткнулась із мікроавтобусом «Фольксваген ЛТ», яким керував 35-річний мешканець Волинської області і в якому було дев’ять пасажирів – усі іноземці.

Крім згаданих раніше потерпілих, також шпиталізований водій «Октавії»; Водій мікроавтобуса від медичної допомоги відмовився, мовиться в повідомленні.

Поліція не уточнила громадянства іноземців; агентство «УНІАН» із посиланням на «джерела у правоохоронних органах» пише, що йдеться про громадян Білорусі.

Білоруська сторона наразі не коментувала цього повідомлення.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області евакуювали із заметеної снігом гори Близниця 35 туристів, серед яких більшість – діти. За повідомленням ДСНС, туристи не потребували медичної допомоги і перебували в задовільному стані.

До наметового табору на горі рятувальники дісталися об 11-й ранку, потім туристів транспортували у село Кваси, а пізніше переправили до райцентру Рахова і розмістили в хостелі.

«Туристи, яким сьогодні надавали допомогу рятувальники, доправлені о 15:30 до Рахова і наразі перебувають в одному з хостелів. Як уже повідомлялось раніше, сьогодні о 05:55 до рятувальників Закарпаття надійшло повідомлення про те, що через пониження температури повітря та мокрий сніг на високогір’ї поблизу г. Близниця Рахівського району потребує допомоги група туристів із 35 осіб (з них 27 дітей»), – повідомили в управлінні ДСНС України в Закарпатській області.

Сніг на високогір’ї Карпат випав у ніч на 23 червня, коли настало різке зниження температури. Під негоду потрапив, зокрема, високогірний дитячий наметовий табір.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Сполучені Штати Америки продовжили санкції проти Північної Кореї ще на рік. Відповідний документ підписав президент США Дональд Трамп.

«Існування та ризик поширення матеріалів, придатних для використання зброї на Корейському півострові, а також дії уряду Північної Кореї, як і раніше, становлять надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки Сполучених Штатів», – мовиться у повідомленні Білого дому.

14 червня державний секретар США Майк Помпео заявив, що жодного зняття санкцій проти Північної Кореї не буде до повної денуклеаризації. Перед тим він сказав, що Сполучені Штати сподіваються побачити «суттєве роззброєння» Північної Кореї протягом найближчих двох з половиною років.

13 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що «Північна Корея вже не становить ядерної загрози для світу».

12 червня в Сінгапурі відбулися переговори делегацій США і Північної Кореї із участю лідерів країн – Дональда Трампа і Кім Чен Ина.

Докладніше про це: Північна Корея вперше прокоментувала саміт між Трампом та Кім Чен Ином

Після цієї зустрічі обидві сторони заявили, що досягли домовленості «працювати над повною денуклеаризацією Корейського півострова».

Читайте також: Південна Корея готова зупинити військові навчання зі США заради денуклеаризації КНДР – Сеул

Але документ був підданий критиці через відсутність деталей про те, коли і як Пхеньян відмовиться від своєї зброї.

Тим часом Північна Корея зазначила, що Трамп погодився на «покроковий» (step-by-step) процес роззброєння, при цьому кожна країна здійснюватиме одночасні, взаємні кроки для послаблення напруженості та встановлення миру між давніми ворогуючими країнами.

США ввели санкції проти КНДР у 2008 році у зв’язку з розробкою Пхеньяном ядерної зброї і випробувань балістичних ракет.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Штаб Операції об’єднаних сил заявляє, що минулої доби, 22 червня, підтримувані Росією бойовики 27 разів порушували режим тиші на Донбасі – у 8 випадках з яких застосовували заборонену Мінськими угодами зброю.

«Напружена обстановка залишається в районі населеного пункту Новотошківське, що на Луганщині. Поряд зі стрілецькою зброєю та гранатометами окупанти відкривали вогонь зі 122-міліметрової артилерії та 120-міліметрових мінометів», – мовиться у ранковому зведенні.

За даними штабу, на Донецькому напрямку підтримувані Росією бойовики переважно застосовували стрілецьку зброю та гранатомети, а бої невисокої інтенсивності тривали, зокрема, поблизу населених пунктів Верхньоторецьке, Авдіївка, Луганське та Зайцеве.

«На Маріупольському напрямку в районах населених пунктів Водяне та Гнутове активні бойові дії розпочалися близько 18:00, – йдеться у повідомленні. – Упродовж години противник вів вогонь з артилерії 122-го калібру. Також по позиціях об’єднаних сил біля Лебединського ворог відкривав вогонь з мінометів калібром 120 міліметрів».

У штабі додають, що втрат впродовж минулої доби серед українських військових немає.

Підтримувані Росією бойовики наразі не повідомляють про оперативну ситуацію на території, що перебуває під їхнім контролем.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії організації з безпеки та співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) за тиждень із 11 до 17 червня зафіксували 7,4 тисячі порушень режиму припинення вогню на Донбасі.

Тристороння контактна група із врегулювання ситуації на Донбасі 26 березня оголосила про «всеосяжне, стійке і безстрокове припинення вогню» з 30 березня о 00:01 за київським часом – так зване «Великоднє перемир’я». Сторони практично щодня звинувачують одна одну в його порушенні.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати лише російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

U.S. Energy Secretary Rick Perry will meet Russia’s energy minister next week in Washington, a person familiar with the situation said Friday, as the two countries compete to supply global markets with natural gas and crude.

Perry will meet Russia’s Energy Minister Alexander Novak on Tuesday, in the context of the World Gas Conference in Washington, the source said.

Meetings between top energy officials from Russia and the United States, two of the world’s largest oil and gas producers, have been rare in recent years.

Relations between Moscow and Washington have cooled over Russia’s annexation of Crimea in 2014 and as the Trump administration blames the Russian government for cyber attacks that targeted the U.S. power grid over the last two years.

The two countries are competing to sell natural gas to Europe. Russia’s Gazprom, the European Union’s biggest gas supplier, and several Western energy companies hope to open Nord Stream 2, a pipeline to bring Russian gas under the Baltic Sea to Germany.

The United States, meanwhile, has begun some sales of liquefied natural gas, or LNG, to Poland and Lithuania, though LNG shipments can be more expensive than gas sent via pipeline.

The United States says the advantage of its LNG is dependability and stable pricing.

The administration of U.S. President Donald Trump opposes the Nord Stream 2 pipeline, as did the administration of former President Barack Obama. Washington believes that the pipeline would give Russia, which has at times frozen deliveries to parts of Europe over pricing disputes, more power over the region.

The meeting comes as U.S. national security adviser John Bolton plans to visit Moscow next week to prepare for a possible meeting between Trump and Russian President Vladimir Putin.

Perry and Novak will also likely talk about oil markets. On Friday, the Organization of the Petroleum Exporting Countries agreed in Vienna to raise oil output by a modest amount after consumers had called for producers to curb rising fuel prices.

Russia, which is not an OPEC member, began cooperating last year with the group for the first time, holding back production to support global oil prices. Before the Vienna OPEC meeting, Novak said Moscow would propose a gradual increase in output from oil-producing countries, starting in July.


$1*/ mo hosting! Get going with us!

Активісту одеського Автомайдану Віталієві Устименку надали державну охорону. Про це він сам написав на Facebook.

Телеведучого та активіста «Автомайдану» Віталія Устименка 5 червня забрали до лікарні зі слідами побоїв та ножовим пораненнням спини, після того як двоє невідомих напали на нього поблизу одеської філії Суспільного телебачення, де Устименко вів програму «Тема дня». Очевидці інциденту зазначили, що двоє нападників чекали активіста ще за півгодини до нападу.

Пізніше, 18 червня, трапився напад на головного редактора херсонського сайту «Мост», представника ГО «Інститут масової інформації» у Херсонській області Сергія Нікітенка.

За словами журналіста, нападники на нього схожі на людей, які раніше завдали ножових поранень Устименкові. Він упізнав їх на скріншоті із відео з подій в Одесі.


$1*/ mo hosting! Get going with us!