Home /
Archive for: June 2016 - DIGEST UKRAINE

Monthly Archives: June 2016

kolomoyskiy_avakov

Аваков зустрічався з Яценюком та Коломойським перед засіданням “Укрнафти”, що зірвалося.

Засідання Наглядової ради “Укрнафти” було зірване через відсутність кворуму.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрічався з екс-прем’єр-міністром України Арсеном Яценюком та олігархом Ігорем Коломойським ввечері 22 червня за годину до того, як мало розпочатися зірване засідання наглядової ради “Укрнафти”.

Як повідомляється, журналісти 22 червня зафіксували як кортеж Яценюка заїжджав у бокові ворота Міністерства внутрішніх справ, очолюваного Аваковим. Біля шлагбауму МВС вже стояла автівка супроводу та охорона Коломойського. Крім того, до воріт МВС заїхала й автівка голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

“Коболєв приїхав до Міністерства внутрішніх справ за годину до того, як в іншій точці Києва мало початись засідання наглядової ради “Укрнафти”. У цій компанії саме Коломойський є одним з ключових акціонерів. І саме ця компанія наразі заборгувала державному бюджету близько десяти мільярдів гривень”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, Коболєв перебував у МВС майже годину і залишив відомство за 5 хвилин до початку засідання Наглядової ради “Укрнафти”.

“Згодом виявилося, що надважливе засідання Наглядової ради “Укрнафти” було зірване. Через відсутність кворуму”, – зазначається у повідомленні.

Коломойський відмовився підтвердити або спростувати факт зустрічі в МВС, а також зазначив, що не відвідав засідання за порадою адвокатів.

У свою чергу, Коболєв взагалі відмовився коментувати ситуацію і одразу поклав слухавку.

Крім того, до МВС був направлений запит на коментар, відповіді поки немає.

Нагадаємо,раніше повідомлялося, що голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв допускає зрив майбутнього зборів акціонерів компанії, запланованого на 7 липня 2016 року.

Правда України


your ad here

duma-putlera

Держдума РФ ухвалила скандальні диктаторські поправки до «антитерористичного» закону. Відтепер у Росії збільшуються терміни і штрафи за кількома статтями, а вік відповідальності за злочини знижується до 14 років.

Посіпаки кривавого диктатора збільшуються терміни загратування і штрафи.

У п’ятницю, 24 червня, Держдума Російської Федерації остаточно ухвалила скандальний “антитерористичний” законопроект, внесений депутаткою Іріною Яровою.

Зазначається, що ухвалені російськими депутатами поправки суттєво посилюють цілу низку законів. Так, за документом, збільшуються терміни і штрафи за кількома статтями, а вік відповідальності за злочини знижується до 14 років.

За новими поправками посилюється відповідальність за заклики до терористичної діяльності і виправдання тероризму в Інтернеті. Окрім цього, до Кримінального кодексу також вводиться стаття “Неповідомлення про злочин”. Максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі на термін до року. Також ухвалений документ зобов’язує операторів зберігати особисті дані клієнтів – листування, дзвінки та файли – протягом півроку і надавати їх правоохоронним органам.

Нагадаємо, нещодавно Держдума Російської Федерації ухвалила заяву до Парламентських асамблей НАТО і ОБСЄ, а також національних парламентів балканських держав, у якій попереджає про можливість початку нової холодної війни. За кілька днів до того президент Російської Федерації Владімір Путін на засіданні Петербурзького економічного форуму-2016 заявив, що Росія не хоче нової «холодної війни».

Правда України


your ad here

refinansuvannia

Як нам стало відомо, на ПриватБанк припадає половина всього виданого в країні банківського рефінансування. На 1 червня цей показник по системі перевищував 46 млрд грн.

З усієї зазначеної суми більша частина, понад 24,6 млрд гривень, була видана одній установі – найбільшому ПриватБанку. Такий стан із концентрацією кредитів НБУ на одному гравці, безумовно, створює ризики для фінансової системи. Хоча, поки що «Приват» не тільки своєчасно погашає борги перед Нацбанком, а і є найбільшим платником відсотків за кредитами регулятора.

ПриватБанк почав нарощувати обсяги рефінансування з 2014 року. Раніше лідерами в отриманні підтримки від НБУ були державні банки або інші комерційні гравці. Але перш за все кошти Нацбанку надавалися Ощадбанку. Екс-міністр фінансів Ігор Уманський нагадує, що до початку «банкопаду» Ощадбанк займав на ринку заощаджень населення вагому частку. Також «Ощаду» виділяли рефінансування під потреби фінансування НАК «Нафтогаз України».

Наприклад, на початок 2013 року на першому і другому місцях за обсягами отриманого рефінансування були Ощадбанк, якому регулятор виділив 18 млрд гривень, і державний Укрексімбанк, який отримав від НБУ 8,2 млрд гривень. Третє місце станом на 1 січня 2013 року за отриманими від центробанку коштами посідав банк «Надра» Дмитра Фірташа – з понад 7 млрд гривень рефінансу.

Четверте місце в цьому списку займав ще один державний банк – «Укргаз» (5,4 млрд гривень рефінансування). П’яте і шосте місця тоді були у банків «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго і Дельта Банку Миколи Лагуна – ці установи залучили 5,4 млрд гривень і 4,6 млрд гривень рефінансування відповідно.

І лише на сьомому місці на початку 2013 року перебував ПриватБанк. Тоді його обсяги рефінансування становили 4,6 млрд гривень. Це – близько 6% з усіх 74 млрд гривень, виданих банкам на 1 січня 2013 року.

Із початком конфлікту на сході країни і поглиблення фінансової кризи найбільший банк заходився акумулювати ресурс НБУ. Головною причиною активізації отримання коштів від центробанку став збиток, заподіяний всій фінансовій системі панікою під час «революції гідності» взимку 2013-2014 років і подіями в Криму і на Донбасі навесні 2014-го.

«ПриватБанк за 2014-2015 роки отримав від НБУ 30,5 млрд гривень рефінансування (стабілізаційних кредитів). Згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоку коштів фізичних осіб», – розповів прес-секретар ПриватБанку Олег Серга.

За його інформацією, з початку 2014 року відплив депозитів фізичних осіб становив 64,4 млрд гривень, які пов’язані з подіями в країні. «З них за рахунок коштів банку покрито 38,5 млн гривень. Таким чином банк власними коштами закрив 60% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд гривень) і згортання операцій на міжбанківському ринку», – пояснює Олег Серга.

«Приват» як найбільший банк не може не відчувати на собі кризу в галузі і погіршення якості банківських активів. Після ознайомлення з динамікою резервів банку виникає питання: а чи цілком вони покривають ризики, які є у «Привату»? Є причини говорити про те, що кредитні ризики «Привату” не повністю покриті резервами. Але це питання перебуває в компетенції НБУ і аудиторів, які працюють з «Приватом», – констатує фінансовий аналітик Віталій Шапран.

На його думку, цілком справедливо, що частина проблем, пов’язаних з відтоком депозитів, покривалася рефінансуванням від Національного банку. «Це відповідає світовій практиці: коли до центрального банку звертається найбільший або великий гравець і заявляє про проблеми, в яких він не винен, центробанк підставляє «плече» і виділяє рефінансування», – каже Шапран.

Головне питання – в адекватності оцінки ризиків. Так, з топ-10 банків, які отримали рефінансування від НБУ на 1 січня 2015 року, до кінця року «дожили» лише державні банки… і «Приват». Решту з рефінансованих визнано неплатоспроможними. Причому, на цей момент не всі з них повернули гроші регулятору.

«Положення з обсягом рефінансування, яке на сьогодні склалося у «Привату», говорить також про те, що інші банки, які отримали рефінанс, не впоралися із ситуацією, і їх прибрали з ринку», – наголошує фінансовий експерт Анатолій Дробязко. Втім, деякі гравці, такі як ПУМБ Ріната Ахметова, погасили рефінансування перед НБУ достроково.

Валерія Гонтарєва у своїх виступах заявляла, що виплати за рефінансуванням «Привату» повністю підконтрольні і що банк впорується з графіком платежів. Справді, згідно з інформацією Національного банку, якщо на 1 лютого 2016 року на ПриватБанк припадало 26,5 млрд гривень рефінансування, на 1 травня – 25,2 млрд гривень, то на 1 червня – 24,6 млрд гривень. Таким чином, банк поступово скорочує обсяг боргу перед Нацбанком.

«З початку 2014 року банк повернув в НБУ 8,1 млрд гривень кредитних коштів і сплатив 9,5 млрд гривень відсотків, – пояснює Олег Серга. – ПриватБанк планує погашення своєї заборгованості перед Нацбанком протягом 2016-2017 років. Зокрема, в поточному році ми змогли повернути Національному банку 1,95 млрд гривень кредиту рефінансування і заплатити відсотки за кредитами НБУ тільки за цей рік в розмірі 2,56 млрд гривень».

Однак поки що платежі не усувають ризик концентрації половини рефінансування системи у одного гравця. Якщо провести паралель з кредитуванням банків, то таке виділення значної частини кредитів одному підприємству загрожує порушенням нормативів кредитного ризику, за що НБУ вводить в банки тимчасову адміністрацію. У теорії, керуючись цією логікою і оцінкою ризику, за нинішнього розподілу рефінансування тимчасову адміністрацію слід було б увести в НБУ.

І питання не стільки в сумі, виданій «Привату», скільки в рівному доступі до рефінансування для решти учасників ринку. Не дарма саме рефінансування називають ресурсом, доступним тільки обраним банкам. Серед яких, зокрема, установи, пов’язані з першими особами країни.

Деякі з опитаних нами експертів упевнені в тому, що Нацбанк видав такі значні обсяги рефінансування ПриватБанку справедливо. «Всі дії, які НБУ проводить в банківській системі з очищення ринку – абсолютно правильні. В цьому я знімаю капелюх перед командою регулятора. Наскільки я знаю, Національний банк досить щільно моніторить показники учасників ринку і такого гравця, як «Приват». Тому обсяги рефінансування повинні відповідати реальній ситуації, і я впевнений, що інформація, яка є у НБУ, дає регулятору змогу виходити з такими обсягами рефінансування», – вважає екс-заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

Існує і протилежна думка. «Це, безумовно, колосальний ризик. Тому що одна фінансова установа з усіх учасників системи концентрує такий обсяг кредитів НБУ», – говорить Ігор Уманський.

За його словами, акціонери зі свого боку повинні закрити питання, що стосуються капіталу. «НБУ у випадку «Привату» повинен допомагати з короткостроковою ліквідністю, на що спрямовано інструменти рефінансування і стабкредитів. Якщо акціонери насправді виконують свою частину, то проблем в такому обсязі рефінансування немає», – упевнений Уманський.

Саме виділене рефінансування має перебувати під наглядом не тільки НБУ, але і фінансових органів США, оскільки ці гроші виділяються в доларах і проходять через країну-емітента валюти, в тому числі – через Bank of New York. Заради справедливості нагадаємо, що у самих акціонерів ПриватБанку – Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – досить проектів і бізнесів, пов’язаних з міжнародними ринками.

Правда України


your ad here

korupcia-romania

Румунським досвідом у сфері викорінення корупції вже серйозно зацікавилися в багатьох країнах. В Україні кількість антикорупційних відомств, як відомо, обернено пропорційна успіхам у боротьбі з цим злом. А як борються з корупцією у Румунії, що ніколи раніше не входила до списків найбільш законослухняних націй?

Національне управління по боротьбі з корупцією – одна з небагатьох державних установ Румунії, якій, за даними останнього соціологічного дослідження, довіряють більше 60% громадян країни. При цьому, 90% румунів вірять, що правоохоронні органи чесно готові передати корупціонерів правосуддю. Вельми обнадійливий, на перший погляд, показник. Однак ця райдужна картина дещо тьмяніє на тлі іншої цифри, що досить затьмарює оптимістичні «тони».

На початку весни нинішнього року в Європарламенті були оприлюднені результати дослідження, які свідчать про те, що кожного року через корупцію Румунія втрачає до 15% свого ВВП. У грошовому еквіваленті це означає, що в кишенях румунських корупціонерів осідає близько п’яти мільярдів євро, що становить майже три річних внески Румунії за членство в Євросоюзі.

І це попри безкомпромісну боротьбу з корупціонерами, що стала пріоритетом в країні протягом останніх десяти років. Боротьбу, яку більшість експертів і аналітиків вже готова назвати «історією успіху» на антикорупційному фронті Європи. Румунські журналісти називають цю боротьбу хрестовим походом проти корупції.

Однак останнім часом цей процес більше нагадує боротьбу «з вітряними млинами» або фрагмент з казки, коли «відрубав богатир дракону одну голову, а на її місці дві виросли».

Тільки за останні кілька років за звинуваченням у відмиванні грошей, хабарництві та причетності до створення організованих злочинних угруповань за ґратами опинилися відомі всій країні люди. Колишній прем’єр-міністр Румунії Адріан Нестасє, європарламентар Адріан Северин, екс-глава податкового агентства Сорін Блежнар, брат екс-президента Румунії Траяна Бесєску Мірча Бесєску, колишній власник титулованого румунського футбольного клубу «Стяуа» Георге Бекалі, керівники двох футбольних Федерацій – Дмітріє Драгомір і Мірча Санду, мери великих міст, взокрема колишній бухарестський градоначальник Сорін Опреску. Чиновників рангом нижче просто не перелічити.

Не виключено, що за тюремними ґратами буде «поховано» і кар’єру керівника найбільшого в Румунії підприємства з виробництва та експорту товарних вагонів, акціонерного товариства «Romvag» Крістіана Бурчі. Як свідчать матеріали попереднього слідства, через його корупційні махінації на підприємстві державний бюджет Румунії недоотримав близько восьми мільйонів євро.

Ухилення від сплати податків, відмивання грошей, хабарництво, підкуп високопосадовців, створення організованого злочинного угруповання, до якого входили найвищі чиновники державних структур, – ось такий «букет» звинувачень, висунутих на адресу вельми шанованих раніше в країні осіб.

Утім, похвалитися сьогодні, що з корупційною «гідрою» покінчено, Румунія не може. «Іржа», яка вразила найвищі ешелони влади, продовжує руйнувати румунське суспільство. Приміром, за даними керівника Національного управління по боротьбі з корупцією (єдиної, до речі, і наймолодшої ​​в історії Румунії жінки, яка обіймала посаду генерального прокурора) Лаури Кодруци Ковесі, суми хабарів, які фігурують у кримінальних справах, лише 2015 року сягають півмільярда євро.

Цей скандал у Румунії став найгучнішим за всю історію тутешньої медицини. Як свідчать матеріали слідства, на одному з найбільших фармацевтичних підприємств Румунії Hexi Pharma – постачальнику дезінфікуючих препаратів в медичні установи країни, зокрема і в дитячі клініки, самі препарати розбавляли… простою водою. Румунські журналісти звинуватили керівництво підприємства в геноциді проти румунського народу. Сам керівник підприємства, бізнесмен Дан Кондря несподівано (або навпаки) загинув у автокатастрофі за досить дивних обставин, якраз напередодні майбутнього допиту в Генеральній прокуратурі. Виявилося ще, що, крім фальсифікованих дезінфектантів, підприємство купувало ліки в офшорних зонах «за копійки», а потім ці ж ліки продавалися в аптеках Румунії, але ціна на них «злітала» в десятки разів.

Мало чим відрізняється за рівнем цинізму і скандал, пов’язаний з чотирма найбільшими медичними установами румунської столиці, серед яких Бухарестський онкологічний центр і психіатрична клініка. Керівники цих установ брали хабарі за надання преференцій окремим фірмам, що займаються постачанням лікарських препаратів. Поки ліки доходили до пацієнтів, їхня ціна збільшувалася в десятки разів, а збиток сьогодні оцінюється в два з гаком мільйони євро. І знову в центрі скандалу «фігура» – колишній чоловік румунського політика, екс-міністра регіонального розвитку і туризму Єлени Удря Дачіан Кокош.

Ці, як і багато інших, оприлюднені чи не в щоденному режимі факти затримання все нових і нових фігурантів кримінальних справ, звісно, не дають підстави вважати, що шахраї сидять і чекають, коли за ними прийдуть «люди в масках».

У відповідь на безкомпромісну боротьбу з такими явищами була зроблена спроба дискредитації голови антикорупційного управління Лаури Ковесі. Її намагалися скомпрометувати за допомогою колишніх співробітників ізраїльських спецслужб. На початку весни нинішнього року в Бухаресті були затримані двоє громадян Ізраїлю – Вейнер Рон і Девід Джекловіч, співробітники приватної компанії Black Cube, що виявилися, згодом, колишніми агентами Моссаду. Обидва вони підозрюються в організації стеження з метою чинення тиску на Ковесі та її сім’ю. Наразі слідчі Управління по боротьбі з організованою злочинністю і тероризмом з’ясовують, хто саме був замовником настільки ризикованою авантюри. І якщо вже корупціонери і хабарники зважилися на таке, треба думати, що за ґратами опинилися не всі «актори» цього театру. І навряд чи досягнуті Румунією успіхи дадуть змогу перемогти корупцію в окремо, як то кажуть, взятій державі.

Однак той факт, що румунським досвідом у сфері викорінення корупції вже серйозно зацікавилися в багатьох країнах, дає підставу вважати, що курс узято правильний. Сьогодні аналогічну структуру вже планує створити Болгарія, а Молдова провела навіть спеціальну конференцію з обміну досвідом у боротьбі з цим міжнародним злом, в рамках якої у Кишиневі вже почав працювати слідчий румунського Управління по боротьбі з корупцією.

Кілька років тому румунські журналісти підрахували: якщо конфіскувати у корупціонерів вкрадені ними у держави гроші, то на них можна було б побудувати нове місто із сучасною інфраструктурою – лікарнями та поліклініками, школами, інститутами й театрами, магазинами і стадіонами.

Поки про таке доводиться тільки помріяти.

Правда України


your ad here

viina-ua-ru

Україна призупинила поставки до Росії мезатону – анестетика, який внесений в перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів.

Препарат мезатон виготовляється Дослідним заводом при Харківському державному науковому центрі лікарських засобів, його непатентована назва — фенілефрин. Це популярний анестетик, який використовується для місцевого і загального наркозу, особливо часто застосовується при травмах, пораненнях, гострій недостатності кровообігу. Запас мезатону повинен знаходитися в кожній клініці, а також у бригад швидкої допомоги.

“У 2010 році уряд Росії склав перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів, куди увійшов і мезатон. Але з тих пір його закупівельна ціна не змінювалася. У нас немає можливості перереєструвати ціну препарату. Зараз ми просто більше не можемо постачати його за колишньою ціною — це означало б, що ми працюємо собі у збиток”, – сказала представник заводу Наталія Ворона.

При цьому вона підкреслила, що відмова від поставок мезатону до Росії не пов’язаний з політикою. “Ми хочемо працювати з Росією, але, як і будь-яке комерційне підприємство, хочемо отримати прибуток. А за старих умов це вже неможливо”, – додала вона.

Видання пише, що останній раз мезатон ввозився на територію Росії ще в серпні 2015 року.

Згідно з опитуваннями реаніматологів, анестезіологів та працівників швидкої допомоги з кількох регіонів РФ, мезатон у них або закінчився, або майже вичерпався, “залишки торішніх запасів ще є, але попередили, що нових вже не буде”.

Правда України


your ad here

dykuny-putina

Дикунів путляндії виганяють із цивілізованого європейського світу.

Російських футболістів виженуть з турніру, якщо бійка повториться.

Дисциплінарна інстанція УЄФА ухвалила рішення оштрафувати Російський футбольний союз (РФС) на 150 тис. євро і накласти на збірну РФ відкладену дискваліфікацію за заворушення, влаштовані російськими вболівальниками у Марселі після матчу зі збірною Англії на Євро-2016 11 червня.

Рішення є на офіційному сайті УЄФА.

Збірну Росії умовно дискваліфіковано до кінця турніру. Дискваліфікація може бути застосована, якщо російські вболівальники знову спровокують масові заворушення на будь-якому з решти матчів збірної Росії на чемпіонаті Європи з футболу.

В УЄФА підкреслили, що це рішення стосується тільки інцидентів, зафіксованих на трибунах стадіону у Марселі, де російські вболівальники прорвалися в сектори з шанувальниками англійської збірної і влаштували бійку. Заворушення, що сталися в Марселі з четверга по суботу, входять до зони відповідальності місцевої поліції.

Матч Англія – Росія завершився з рахунком 1:1, причому росіяни зрівняли рахунок на останній хвилині. Відразу після закінчення матчу російські вболівальники перебралися в сектор, де знаходилися англійські фанати. Бійку вдалося зупинити тільки після втручання стюардів, які працювали на матчі.

Правда України


your ad here

podatkovyi-kodeks

Прийняті нещодавно зміни до Податкового кодексу скоротили вдвічі пільгові норми площі житла, яке не підпадає під оподаткування. Тепер не оподатковуються квартири до 60 кв. м і будинки – до 120 кв. м. За кожен квадратний метр понад цю норму власник зобов’язаний буде платити від 1 до 3% (в залежності від рішення місцевих органів влади) мінімальної заробітної плати в рік вже з 1 липня.

Причому законодавці передбачили штрафи за межі не своєчасну оплату податку, але не врахували того, що до 80% нерухомості не внесено до єдиного реєстру, тому платити податок з нього власник не зможе. Однак, на думку експертів, через кілька років податкові органи можуть нарахувати власнику такого житла суму за весь період дії закону разом зі штрафними санкціями і просто забрати будинок. За роз’ясненням ситуації ми звернулися до фахівця з маркетингу Сергія Костецького.

– Сергій, поясніть нашим читачам, хто з власників нерухомості потрапляє в пільгову категорію, а кому доведеться щорічно платити податок?

– На одну людину пільга йде 60 квадратних метрів на квартиру, 120 квадратних метрів на будинок. Тобто, на одну людину пільг йде 180 квадратів (60 + 120). Відповідно, якщо ваша квартира менше 60 квадратних метрів, будинок – менше 120 квадратних метрів, то ви нічого платити не будете.

Якщо у вас будинок в техпаспорті винесено окремо від технічних прибудов, то вони будуть у вас вважатися як комерційне приміщення, на них, можливо, вже пільга не поширюватиметься. І теоретично, ви повинні будете платити, навіть якщо у вас менше 120 квадратних метрів. Але це якщо на законодавчому рівні її прирівняють до комерційної нерухомості.

Поки законодавець з цим сам не до кінця визначився, але йому це і не треба. Тобто, якщо всі ці сараї прибудовані до будинку, і це вважається житловим будинком, з кухнею і т.д., то ви нічого не будете платити, пільги на вас поширюються. Якщо це вже йде окреме приміщення, то пільгова ставка на них – нуль, і вам нарахують той відсоток, який прийме місцева рада. По Києву поки 1%, в регіонах, я думаю, буде максимально – 3%.

– Тобто, комерційними стануть і окремо стоять сараї, гаражі і навіть туалети?

– Це все вже вважається комерційною нерухомістю. Для того щоб зараз здійснити операцію купівлі-продажу, ви повинні до себе запросити технічного фахівця з БТІ або приватних структур. Домовтеся з ним, і він внесе тільки будинок. Якщо ви не домовитеся, він внесе всі ваші сараї, гаражі в цей план. І ви будете платити за них, як за комерційну нерухомість.

– Але, виходить, що цей податок будуть платити тільки ті, чия нерухомість була оформлена. А як бути іншим?

– По-перше, потрібно всі документи дуже довго оформлювати. По-друге, прийти в податкову – і я можу гарантувати, що там скажуть: ми не знаємо, що вам робити, відправлять до місцевої ради, ті – в податкову району. І там також ніхто не буде знати. Люди прийдуть, махнуть рукою і забудуть, а закон відводить всього 60 днів для сплати податку на нерухомість.

20 днів прострочення – 10% штраф, понад 20 днів – 20% штраф. А далі поки не прописано. І через рік, коли вже ніхто не згадає про цей податок, в уряді хтось затурбується, чому в місцеві бюджети так слабо надходить податок на нерухомість, і почнуть ходити колектори.

Сам сільський голова на вас подасть до суду. Суди на підставі прецедентів прийматимуть рішення про виплату штрафу. Якщо у нас будуть прецеденти, то будуть масово конфіскувати нерухомість. Якщо ваш будиночок штрафу не покриває – вносять арешт на квартиру, і її продають з аукціону. Людина втратить нерухомості – будинки в селі, який йому взагалі не потрібен, – і своєї квартири. Нормальна, обкатана схема, яка може бути.

– На вашу думку, наскільки вірогідний такий сценарій?

– Для будь-якого суду дуже важливий прецедент. Судді, вони ж досить ледачі і завжди дивляться на подібні випадки. Ага, ось, квартиру продали – значить, на підставі такої-то статті, такого-то прецеденту піде все паровозиком. Нещодавно вже подібний випадок відбувся з ЗМІ: сім’я не заплатила 10 тис. Грн комунальних платежів, подали в суд, і через суд квартиру продали за 400 тис. Гривень з копійками з аукціону. Ну, і розплатилися за комуналку. Це вже перший прецедент, і таких, я думаю, буде дуже багато. В принципі, це може привести до того, що десь до 2019-2020 років люди будуть масово позбавлятися своєї нерухомості.

– Що буде держава робити з цією нерухомістю?

– Просто будуть по-тихому забирати нерухомість у людей, продавати через аукціони. У банків були десятки тисяч квартир. Продали самим собі – в банківських структурах створювали окремі підрозділи, і за безцінь собі ці квартири продавали. Механізм відкатали просто ідеально. Така ж схема буде і тут: держава цю нерухомість буде собі продавати, ставити собі на баланс, або на афілійовані структури, і потім вже нею розпоряджатися.

– Як ви оцінюєте платоспроможність населення в умовах, коли вводиться цей податок?

– Ми активно працюємо по регіонах. За газ вже платіжки почали приходити По 6800 (грн за тисячу кубометрів газу – ред.). Люди, у яких будинок звичайний, не енергозберігаючий, 50-60 квадратних метрів, взимку на обігрів до 20-21 градуса витрачають до 200 кубів (газу – ред.). І якщо раніше вони платили по 3060 (грн за тисячу кубометрів – ред.), То зараз – по 6800. Тобто, людина, яка живе в будиночку 50 квадратних метрів і платить за газ 3000 тис. Грн при пенсії в тисячу, ще повинен буде по 3% (від мінімальної заробітної плати – ред.), або 40 грн, за квадратний метр платити …

Правда України


your ad here

verhovna-rada

Верховна Рада підвищила максимальну ставку податку на нерухомість до 3%, скасувала пільги для складських, пром-і сельхозпомещеній.

Верховна Рада України збільшила граничну ставку податку на нерухоме майно з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м загальної площі житлової та комерційної нерухомості, що в даний час складає 41,34 грн за 1 кв. м. Відповідний урядовий проект закону №3688 “Про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році” від 22 грудня за основу і в цілому проголосували 251 депутат на засіданні в четвер.

Розмір податку (від 0% до 3%) буде встановлюватися місцевою владою.

При цьому пільги для невеликих квартир і будинків залишаються – власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м (або будинку і квартири загальною площею в 180 “квадратів”) не платитимуть податок.

Податок сплачуватиметься лише з площі понад пільгової норми. Так, якщо людина є власником квартири загальною площею 80 кв. м, то сплачувати податок доведеться за 20 кв. м понад норму. Але якщо, наприклад, квартира приватизована двома людьми (тобто, право власності на об’єкт розділене між ними), то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, а значить платити податок не потрібно.

Згідно з попередніми розрахунками Міністерства фінансів, кількість об’єктів нерухомості, що підлягають оподаткуванню без урахування “пільгової” площі, становить близько 349 тис. Об’єктів (квартир і будинків). Відзначимо, усереднена житлова площа одного об’єкта господарювання в Україні, за даними Державного комітету статистики, становить 56,6 кв. м.

Якщо мова йде про будинок, то оподаткованого площею вважається площа як самого будинку, так і інших об’єктів, що знаходяться з ним на одній ділянці – сараю, гаража і т.д.

Зазначеним законопроектом, заявленим як компромісний проект правок до Податкового кодексу з боку Кабінету міністрів, також передбачено скасування пільг для будівель промисловості та складських приміщень промислових підприємств, а також будівель і споруд сільськогосподарських товаровиробників. За попередніми розрахунками, на сьогоднішній день в Україні налічується близько 5,05 млн кв. м промислових об’єктів і складських приміщень.

Законопроектом також передбачено встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. Грн для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м. Таким чином, фактично, для власників великих квартир і будинків податкові платежі збільшаться в 3 рази.

Нагадаємо, що податок на нерухомість українці платили і раніше. Так, з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладалася податком. Однак, 4 липня 2013 року Верховна Рада звільнила фізосіб від сплати у 2013 році податку на нерухоме майно, тим самим перенісши термін вступу норми в силу на 1 січня 2014 року.

Правда України


your ad here

podatok-neruhomist

До 1 липня кожен, хто є власником будь-якої нерухомості, крім земельної ділянки, повинен отримати податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку (за 2015 рік) і відповідні платіжні реквізити. Заплатити цей податок потрібно буде протягом 60 днів після отримання повідомлення. Про те, хто, як і скільки повинен платити, нам розповіли адвокат Катерина Гутгарц і юрист Наталія Зозуля.

Винятки. Є хороша новина: платити “податок на розкіш” доведеться не всім власникам нерухомого майна. Як вказує Катерина Гутгарц, не всяка нерухомість є об’єктом оподаткування. Серед винятків, що мають відношення до простих громадян, які не займаються підприємницькою діяльністю, можна назвати: об’єкти, розташовані в зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення, будівлі дитячих будинків сімейного типу, житлова нерухомість, непридатна для проживання, об’єкти житлової нерухомості, що належать дітям сиротам та особам з їх числа, які визначені відповідно до закону, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

ЗМЕНШЕННЯ. Крім того, платити доведеться не з усією площі належить вам нерухомості. Законом передбачено так зване зменшення бази оподаткування. Так, якщо ви є власником квартири (або декількох квартир), база зменшується на 60 кв. м, тобто, ви платите так, ніби ваша квартира менше на 60 кв. м. Якщо ви – власник будинку, або декількох будинків, то база зменшується на 120 кв. м. А якщо у вас є і квартири, і вдома, то на 180 кв. м.

Втім, оскільки адміністрування цього податку передали до місцевих бюджетів, то сільські, селищні чи міські ради можуть, на свій розсуд, збільшити граничну межу житлової нерухомості, понад яку стягують податок – наприклад, встановити, що платити будуть власники квартир площею не 60, а 70 “квадратів”. Але, як вказує Катерина Гутгарц, є ряд випадків, коли такі пільги не надаються – наприклад, якщо мова йде про об’єкти, площа яких перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, або ж якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду або використовуються у підприємницькій діяльності).

СТАВКИ. Скільки саме будуть платити люди, також вирішує сільський, селищний чи міський рада. Є лише обмеження: ставка податку не повинна перевищувати 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази оподаткування (зараз ця сума становить 24,36 грн).

Якщо ж людина не згодна з вказаною сумою податку, він може звернутися до контролюючого органу за місцем проживання з вимогою провести звірку даних по об’єктах нерухомості, що перебувають у власності, прав на користування пільгою щодо сплати податку, розмірами ставки та нарахованої суми. Якщо будуть виявлені розбіжності між даними контролюючих органів і тим, що ви зможете документально підтвердити, контролюючий орган повинен провести перерахунок і видати вам нове податкове повідомлення.

Але платити граничну ставку в 2% від мінзарплати люди будуть тільки в цьому році (за 2015 р). А вже в наступному році податок може злегка підрости: 24 грудень 2015 року Верховна Рада прийняла закон №3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році”. Цим законом граничну ставку податку на нерухоме майно збільшили з 2% до 3% від розміру мінзарплати за 1 кв. м загальної площі. На сьогоднішній день ця сума становить 41,34 грн за 1 кв. м. Втім, це не означає, що у всіх регіонах люди будуть платити за зайві квадрати саме стільки: все залежить від рішення місцевої влади.

“Пільги для невеликих квартир і будинків залишаються: власники квартир до 60 кв. М і будинків до 120 кв. м (або будинку і квартири загальною площею до 180” квадратів “) податок не платять. А власники” хором “платять тільки за квадрати понад пільгової норми, – розповідає Наталія Зозуля. – тобто якщо людина є власником квартири загальною площею 80 кв. м, то податок він заплатить за 20 кв. м понад норму. Ну а якщо, наприклад, квартира приватизована двома людьми і право власності розділене між ними, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного, і платити податок не потрібно”.

Якщо ж мова йде про будинок, то “неоподатковуваної площі вважається площа і самого будинку, і інших об’єктів, що знаходяться з ним на одній ділянці – сараю, гаража і т. Д.”, – Нагадує Наталія Зозуля.

У новому законі є і ще один подарунок для власників великого житла: “З наступного року при наявності у власності платника податків об’єкта (або об’єктів) житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. М (для квартири) або 500 кв. М (для будинку ), сума податку збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (або його частина) “, – говорить Катерина Гутгарц.

ХТО ПЛАТИТЬ. Розщедритися, згідно з розрахунками Міністерства фінансів, доведеться трохи – кількість об’єктів нерухомості, що підлягають оподаткуванню (без урахування “пільгової” площі), становить всього близько 349 тис. (Квартир і будинків) по всій країні. А усереднена житлова площа одного об’єкта господарювання в Україні (за даними Держкомстату) складає 56,6 кв. м і потрапляє в пільгову категорію.

Правда України


your ad here

battery

Фахівці Каліфорнійського університету в Ірвіні винайшли акумулятор на основі золотого нанодроту. Його можна заряджати сотні тисяч разів і акумулятор буде працювати як новий.

Короткий термін служби акумуляторів – це головна проблема сучасних гаджетів. Тому в США винайшли батарею, яка не псується від великої кількості циклів зарядки.

Акумулятор смартфона або ноутбука стане довговічним і не втрачатиме своєї потужності. Цього досягли завдяки тому, що нанодроти в тисячі разів тонші від людської волосини. Це робить батареї довговічними.

Після роботи з усунення недоліків дослідникам вдалося зарядити і розрядити таку батарею 200 тис. разів без втрати потужності.

“Наші зусилля не пройшли марно: завдяки безлічі дослідів нам вдалося довести, що в батареї на основі нанодроту електрод має справді тривалий термін служби, і ми сподіваємося, що незабаром такі акумулятори стануть реальністю”, – говорить автор експерименту Ма Ле Таї.

Зазвичай акумулятори перестають функціонувати після того, як пройдуть 5-7 тис. циклів зарядки.

Правда України


your ad here

emigracia

Станом на сьогоднішній день за межами України легально перебуває 5 млн українців, і ця тенденція посилюється. У зв’язку з цим МЗС України робить все можливе, щоб Українці за кордоном відчували себе захищеними і отримували відповідну консульську допомогу.

Про це під час зустрічі з українською громадою в Варшаві в Українському домі заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга.

“Сьогоднішня статистика говорить про те, що за кордоном легально перебувають близько 5 млн громадян України. Цифра вражає і вона має тенденцію до зростання”, – заявив Сибіга.

За словами дипломата, МЗС України робить все можливе, щоб українець за кордоном був повністю захищеним і відчував європейський цивілізований підхід до своїх потреб у разі необхідності надання допомоги або отриманні послуги з боку держави.

Сибіга також зазначив, що в даний час консульства України видають українцям за кордоном близько 70 тис. біометричних паспортів на рік. “У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів”, – зазначив він.

В цілому, уточнив Сибіга, в Україні вже видано 1,2 млн біометричних паспортів, а держава здатна видавати 2,5-3 млн біометричних паспортів на рік.

Сибіга зазначив, що оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном, яка зараз здійснюється в штатному режимі в максимально спрощеному вигляді.

“Для отримання закордонного паспорта громадянину України за кордоном треба тільки пред’явити свій паспорт та документ, що підтверджує легальність перебування в країні. Всі бюрократичні перешкоди для громадян України зняті”, – констатував дипломат.

За його словами, найбільш інтенсивна консульська робота МЗС України за кордоном, а отже, і найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччини та Польщі. Сибіга також зазначив, що поки найбільше українців проживає на території Росії.

Правда України


your ad here

strybok-dolara

В кінці літа – на початку осені експерти не виключають період турбулентності на валютному ринку, який може завершитися сильним стрибком долара.

Перша причина – сезонні фактори.

«Збільшиться активність імпортерів, почне оживати бізнес, будемо купувати газ, нафтопродукти, – вважає економіст Олександр Охріменко. – До того ж, НБУ може почати платити дивіденди (за 2014-15 роках) іноземним інвесторам – це підштовхне попит на валюту».

Ця модель, за прогнозами експертів, дасть у жовтні-листопаді курс 26-27 грн/$.

Друга причина для дестабілізації – низка факторів, які в сукупності можуть обвалити гривню до 30 грн/$. Це зменшення обсягів експорту, особливо агропродукції: коли квоти вже будуть вичерпані, а експортери захочуть притримати урожай до початку нового року (коли ціна на продукти підскочить).

Зростання тарифів на ЖКГ і газ підстьобне девальваційні процеси: «Людям потрібно буде більше готівки на руках, відповідно, потрібно підвищити реальний дохід. А позаяк реального зростання виробництва немає, відбудеться додаткова емісія гривневої маси (її підкріплять позикою в $1 млрд від США), – пояснив «Вістям» Андрій Вигиринський. – Ситуацію посилить індексація доходів громадян на 10%, яку проведуть у грудні».

Ще один надзвичайно важливий фактор – політична нестабільність, очікувана восени. Співрозмовники в опозиційних фракціях повідомили виданню про намір “розпочати” ситуацію в Раді.

«Звичайно, можна говорити про те, що ми досягли дна – але тільки якщо не буде загострення на Донбасі, ні дестабілізації суспільства.

«Розкачають» ситуацію – і продовжимо падати», – вважає аналітик Всеволод Степанюк.

Правда України


your ad here

lising-obman

Кризовий стан економіки призвів до того, що на ринку фінансових компаній, зокрема лізингодавців, виникають девіантні випадки, коли кількість реальних і прозорих учасників ринку зменшується, а їх місце намагаються зайняти фейкові структури.

Станом на 31.03.2016 в Державному реєстрі фінансових установ налічувалося 267 юридичних осіб (лізингодавців), а кількість фінансових компаній, що надають послуги фінансового лізингу – 372. У документі Нацкомфінпослуг сказано, що протягом першого кварталу 2016 фінансові компанії та юридичні особи, які не мають статусу фінансових установ, однак в праві, згідно із законодавством, надавати фінансові послуги, уклали 1058 договорів фінансового лізингу на суму 1 520, 9 млн грн. Вартість об’єктів лізингу, предметом договорів, становить 1 197,0 млн грн, а вартість діючих договорів фінансового лізингу станом на 31.03.2016 дорівнює 23 836,0 млн грн.

Як повідомив член Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Олександр Залєтов, обсяги надання послуг фінансового лізингу в Україні в першому кварталі 2016 року скоротилися на 31% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 23,8 млрд грн.

Він звернув увагу на скорочення кількості клієнтів лізингових компаній на 40% з 2014 року – з 25 тис до 15 тис. При цьому зазначивши, що в цілому кількість громадян, задоволених послугами лізингових компаній, значно більше, ніж тих, хто має скарги.

За перший квартал 2016 року Нацкомфінпослуг отримала 51 скаргу на лізингові компанії. Причини, на перший погляд, прості – постачальники не надали повної інформації про всі витрати за договором, предмет лізингу і строки його поставки.

Фейкові компанії, як пояснили в Асоціації лізингу в Україні, які використовують атрибути лізингового договору, в дійсності не мають юридичного права надавати фінансові послуги, хоча формально і виконують вимоги необхідні для своєї первинної реєстрації.

Схема роботи псевдокомпаній досить проста: обманним шляхом обману імітатори лізингових компаній отримують платежі від клієнта (в розмірі від 30 до 70 відсотків, залежно від вартості предмета лізингу), потім в судовому порядку доводять своє право (під різними приводами) залишити при собі дані авансові внески, не поставляючи при цьому техніку. Тобто основний елемент і сенс лізингу в їх діяльності відсутній.

“Цей платіж і є шахрайським елементом, після якого всі взаємини з лізингодавцем втрачають сенс. Тому що, коли людина з’ясовує, що заплатила не частину тіла майбутнього предмета лізингу, а послуги за оформлення договору, вона потрапляє в ситуацію, коли їй треба виплачувати або весь кредит, або виходити з цих правовідносин, але тут теж багато проблем. Коли клієнт розриває договір, він не отримує права відшкодування”, – розповіла Марина Масіч.

Поширенню таких явищ сприяло і те, що після введення електронного адміністрування ПДВ з першого січня 2015 роки ефективно оскаржити невидачу податкової накладної боржникам стало неможливим, в результаті чого для ринку лізингу виник своєрідний “податок” в розмірі 20%.

Для того, щоб перекрити фінансові ризики компанії з позитивною репутацією на ринку змушені були істотно збільшити аванси при наданні послуг, тоді як псевдокомпанії, встановлювали цифри набагато нижчі за ринкові.

У більшості випадків, клієнтів привертають різного роду акційні пропозиції, розміщені на інтернет-ресурсах. Як пояснює директор лізингової компанії Антон Дядюра, якщо товар в оголошенні набагато дешевше, ніж цінова політика виробника, то варто задуматися: щось з цією технікою не так. Крім того, в договорах з псевдолізінговими компаніями не вказується точний термін поставки товару, в більшості випадків вказується туманні терміни – рік і більше.

Антон Дядюра додав, що в кожної лізингової компанії є вироблена процедура кредитної перевірки, незалежно від обраної компанії, вона зобов’язана відбирати клієнтів оцінювання при цьому всілякі ризики.

“Лізингова компанія вимагатиме від клієнтів певний пакет документів для надання кредиту”, – додав директор лізингової компанії.

Лізингові компанії не стягують більше 30% від вартості предмета лізингу, сума адміністративного платежу становить 2-3% від вартості техніки все залежить від обраної лізингової компанії.

“Якщо вартість адміністративного платежу 20-30%, то це імітатори лізингової компанії”, – зазначив Антон Дядюра.

У лізингу абсолютно всі платежі завжди включені в графік і рівномірно розподіляються на весь термін лізингу. Після того як клієнт вносить необхідні платежі, він одразу отримує зареєстрований і застрахований автомобіль, при цьому економлячи на реєстрації страхування до 10%.

Найбільше, експерти ринку, просять звернути увагу на авансовий платіж, який не може виступати платежем за адміністративні послуги. Його також не слід вносити без підписання договору. У самому договорі важливо перевірити валюту договору. Вся техніка і автотранспорт купується в Україні за гривню, про прив’язку до валюти не може бути й мови. Що ж стосується вищезгаданого авансового платежу, лізингова компанія не вимагає термінового внесення авансу. Щодо термінів доставки, експерти ринку відзначають, що вони завжди варіюються до двох тижнів – не більше.

“Терміни 50, 70 або 350 днів, або не зазначені терміни – маячок, що швидше за все ця поставка не буде реалізована”, – пояснюють експерти.

До всього іншого споживачам фінансових послуг необхідно проявляти обачність, ретельно вивчати інформацію про компанії заздалегідь, як мінімум перевіряючи відгуки про неї в інтернеті. На сьогоднішній день інтернет рясніє різними форумами, всередині яких клієнти лізингових компаній охоче діляться різноплановою інформацією.

“Слід також поцікавитися актуальними цінами на товар, що збираєтеся придбати, і не кидатися на нереальні знижки. Поцікавитися постачальником і попросити про можливість з ними поспілкуватися, попросити на ознайомлення договір з постачальником. Договір фінансового лізингу читати уважно і так довго, як вам це потрібно, ні в якому разі не поспішати, як би менеджери вас не підганяли. Краще взяти додому на пару днів, але шахраї ні за що не погодяться вам його віддати, це буде для вас хорошим лакмусом. До речі, сам факт такого утиску за термінами вже є сигналом про те, що компанія щось приховує. Дуже бажано залучити до вивчення договору кваліфікованого юриста для кращого розуміння умов. Ні в якому разі нічого не платити до підписання підписання оригіналу договору обома сторонами.

У разі, якщо ви, не дивлячись на всі застереження все ж виявилися обдуреними – не розривайте договір (до чого вас посилено схиляють пройдисвіти), необхідно звернутися за юридичною допомогою, щоб спробувати захистити свої майнові права в цивільному і (або) кримінальному судочинстві, паралельно звернувшись зі скаргами в Нацкомфінпослуг і Держпродспожівслужби, правоохоронних органів“, – резюмувала Марина Масіч.

Член Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Олександр Залєтов вважає, що лізинговий ринок в країні вже давно вимагає масштабних законодавчих змін. Він уточнює, що правова база, що регулює ринок лізингових послуг вже морально застаріла і вона вже давно не відображає проблеми, які систематично виникають на ринку. Нацкомфінпослуг вже спільно з Асоціацією лізингу України в 2015 році почала роботу над оновленням порядку, що регулює надання клієнтських послуг.

Раніше, наказом Нацкомфінуслуг №230 від 16 жовтня 2015 року було створено робочу групу, до якої увійшли представники асоціації лізингодавців, великих лізингових компаній, НБУ і Нацкомфінпослуг.

Не тільки Залєтов впевнений, що все це допоможе знизити існуючі ризики, представники ринку переконані в тому, що синергія правоохоронних органів і регулятора посилить надійність в наданні лізингових послуг.

Правда України


your ad here

industrial-revolution

Перша індустріальна революція принесла людству заводи, верстати та широке застосування парового двигуна, друга подарувала конвеєр, радіо та електрику. Хоча остання закінчилася більше ста років тому, в світі ще понад 1 млрд людей не мають доступу до електроенергії, 400 млн – до однієї з семи основних медичних послуг, а нестача води впливає на більш ніж 40% населення земної кулі. Однак наступна революція може змінити це назавжди, вона може стати по-справжньому глобальною.

Дехто вважає, що нова революція почалася вже давно. Одні пов’язують її початок з проникненням інтернету в повсякденне життя у середні 1990-х років, інші відсувають цей момент ще далі у минуле – до винайдення персонального комп’ютера.

Хоча насправді ніякого індустріального зламу ні в першому, ні в другому випадку не відбулося, це були важливі кроки на шляху до майбутніх перетворень. Комп’ютер та всесвітня мережа назавжди змінили ставлення людства до інформації.

Проте технології, які стануть справжнім початком нового тектонічного зсуву, ще слід винайти або довести до рівня, коли їх можна буде пристосувати до нового ринку.

Історична наука розповідає про дві індустріальні революції, в основі яких лежало технологічне, соціально-економічне та культурне підґрунтя.

Технологічні зміни включали в себе використання нових матеріалів, нових джерел енергії, винайдення нових машин, нову організацію роботи, розширення спеціалізації праці, зміни в галузі транспорту і комунікацій та все частіше застосування науки в промисловості.

Ці зміни уможливили надзвичайно широке використання природних ресурсів і масове виробництво промислових товарів.

Не важливо, стане наступна революція третьою чи четвертою, вона відбудеться швидше за всі попередні. Чергова індустріальна революція розгортатиметься, як цунамі: нові джерела енергії, нові системи фінансування, виробництва та доставки.

Поступово ринок все більше орієнтуватиметься на побажання індивідуального споживача, що повинно стати початком нової індустріалізації планети.

Основними рушіями нових перетворень стануть мобільні мережі, інтернет речей, нанотехнології, нейробіологія, 3D-друк, нові матеріали, зростання обчислювальних можливостей комп’ютерів та безпрецедентна взаємодія між усіма цими напрямками.

Сукупність цих технологій створить настільки потужну силу, зупинити яку не зможуть ні бізнес-лобісти, які можуть гальмувати впровадження інновацій, ні уряди, які побоюються втратити контроль над ще однією сферою громадського життя.

За словами професора Клауса Шваба, розгортання нової індустріальної революції може привести до глобального культурного відродження та формування більш гармонійного суспільства. “Проте це буде нелегко”, – попереджає Шваб.

На його думку, для досягнення цих цілей сьогоднішні лідери повинні вийти за рамки прозахідної точки зору, дивлячись не тільки на те, що потребує суспільство на Заході, але й на те, чого потребують люди в інших частинах світу.

Наступна індустріальна революція, в якій мобільний зв’язок, соціальні медіа та інтернет речей все більше розмиватимуть межі між людьми та суспільствами, стане новим етапом у розвитку людства.

Накопичення даних про те, хто ми є, кого ми знаємо, де ми знаходимося, де ми були і куди плануємо вирушити, все більше стиратиме кордони між людьми.

Ця інформація та її аналіз дозволить зрозуміти і передбачити, як люди поводяться на індивідуальному, груповому та глобальному рівнях. Це до невпізнання змінить економіку, суспільство та особисте життя наступних поколінь.

Безпрецедентне накопичення даних дасть нові, постіндустріальні можливості – глобальне охоплення та обробку інформації в режимі реального часу.

Вже зараз компанії збирають і використовують цю інформацію для її монетизації. Своєю чергою уряди використовують дані для більш ефективного забезпечення найважливіших державних послуг. Дослідники використовують їх, щоб прискорити розробку нових технологій або ліків. Це тільки початок.

Навіть сьогодні мільярди датчиків, які присутні всюди – від складських приміщень та дорожніх систем до заводських виробничих ліній та мереж передачі електроенергії, офісів, будинків, магазинів і транспортних засобів, – постійно стежать за станом процесів, передаючи дані на сервери великих корпорацій та маленьких компаній.

За експертними оцінками, до 2030 року їх кількість може сягнути трильйонів. Нова економічна парадигма народжується вже зараз, аби кардинально змінити спосіб, яким люди організовують економічне життя на планеті.

Євросоюз вже взяв сміливий курс на створення високотехнологічної цифрової економіки 21 століття, що може зробити Європу потенційно найбільш продуктивним регіоном світу. Цей план називається Digital Europe. Більше того, до цього нового підходу придивляються і в інших країнах.

Незважаючи на тяжкі часи, ІТ-сектор в Україні, який є головною передумовою для нового індустріального зламу, продовжує впевнено зростати. Більше ста великих глобальних високотехнологічних компаній представлені в Україні, близько 1 тис. українських аутсорсингових компаній обслуговують клієнтів по всьому світу.

У 2015 році Україна заробила щонайменше 2,5 млрд дол на експорті IT-послуг. Наразі ІТ-індустрія посідає третє місце за виручкою після металургії та АПК й становить близько 3% ВВП. У 2020 році цей показник може сягнути 15%. Цього ж року кількість програмістів в Україні може зрости до 200 тис осіб.

На думку експерта з аутсорсингу Філіпа Хатча, якщо реформи в Україні будуть успішними, то країна зможе експортувати IT-товарів та послуг на 275 млрд дол на рік. За його словами, такий сценарій є “агресивним”, але цілком можливим.

Це виведе Україну у світові технологічні лідери поряд з Великобританією, Кореєю та Японією, вважає він. Досягнення цього показника повністю трансформує українську економіку, а її ВВП може перевищити 700 млрд дол. Україна може посісти третє місце в Європі та п’яте місце у світі серед найбільших технологічних експортерів.

Досить успішно починають розвиватися в Україні і проекти електронного уряду, контролю закупівель та систем на базі Blockchain.

Вже зараз у рейтингу GSLI, який оцінює фінансову привабливість, людський капітал та бізнес-середовище у 55 країнах, Україна посідає 24 позицію між Німеччиною та Великобританією, що на 17 позицій краще за попередній результат.

Одним з важливих моментів нового витка еволюції економічної парадигми стане зміна ставлення до особистості. Суспільству доведеться свідомо піти на компроміс, жертвуючи деякими аспектами приватності задля отримання вигоди від збору даних.

Оскільки цифрові дані все частіше стають важливим джерелом для інновацій та прибутку, кордони бізнесу також будуть переглянуті. Перехід до більш гнучкого виробництва дозволить компаніям працювати ближче до клієнтів, що дозволить зменшити вартість продукції та збільшити кількість споживачів.

Новий етап розвитку суспільства передбачатиме нові комунікаційні технології, більш ефективне управління господарською діяльністю, нові джерела енергії та нові види транспорту для більш ефективного переміщення економічної активності.

Серед необхідних змін – поліпшення у сільськогосподарському секторі, більш справедливий розподіл світового багатства, політичні та соціальні зміни, культурні перетворення. Все це зробить можливим психологічний перелом – зростання впевненості людини в своїх можливостях та здатності використовувати нові ресурси.

Уже зараз можна відчути перші підземні поштовхи змін, які наближаються, і які “зметуть” старі кордони та звички. Хоча психологічний злам важливіший за технологічний, без технологій такі зміни неможливі. Як не дивно, Україна має все для того, щоб якщо не очолити ці зміни, то хоча б опинитися на передовій нових підходів.

Головне питання – чи є в українців достатньо бажання та зухвалості, щоб дивитися вперед, туди, куди ще не ступала нога людства.

Правда України


your ad here

kz-ru-war

Агресивна путляндія розпочала збройну агресію проти ніби дружнього Казахстану. У місті Актобе оголошено про проведення АТО.

У Казахстані в місті Актобе невідомі напали на два магазини зброї і військову частину, повідомляє прес-секретар МВС Алмаса Садубаєва.

“Сьогодні о 14:45 (за місцевим часом – ред.) в ДВД Актюбінської області надійшло повідомлення про напад невідомих осіб на збройовий магазин “Паллада” в місті Актобе. О 15:45 місцевого часу стало відомо про напад на інший збройовий магазин в розташуванні військової частини національної гвардії”, – розповів Садубаєв. За його словами, в ході нападу на магазин зброї був убитий продавець і одна людина поранена. У військовій частині при відбитті нападу загинув офіцер і один військовослужбовець контрактник, дев’ять військовослужбовців поранені.

Прес-секретар МВС Казахстану також розповів, що в ході перестрілок в Актобе були вбиті троє злочинців, що напали на збройовий магазин і військову частину. “Вжитими заходами один з нападників затриманий, троє вбиті і один поранений. Кілька злочинців заблоковано, кільком нападникам вдалося втекти. Проводяться заходи з їх затримання”, – повідомив він.

За словами Садубаєва, імовірно, нападники є “прихильниками нетрадиційних релігійних течій”. Як повідомив прес-секретар МВС Казахстану, у Актобе оголошено режим антитерористичної операції. У місті призупинено роботу розважальних закладів, рух громадського транспорту.

Нагадаємо, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пообіцяв жорсткі заходи проти “українського” сценарію повалення влади. Дозвіл на продаж землі в республіці вивів на вулиці сотні незгодних. Назарбаєв призупинив реформу, але запевнив, що маніфестанти отримають жорстку відсіч.

Правда України


your ad here

switzerland-referendum

Швейцарці відмовилися отримувати щомісяця бонус у 2000 євро.

Стали відомі перші результати референдуму.

Швейцарські виборці відкинули пропозицію про запровадження гарантованого базового доходу для громадян країни.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані екзит-пол, про які повідомив швейцарський телеканал.

Згідно з даними екзит-полів, число противників базового доходу значно перевищує чисельність прихильників його введення. Його введення відхилили близько 78% усіх, хто взяв участь у референдумі.

У Швейцарії в неділю, 5 червня, проходить референдум, на якому запропоновано проголосувати за або проти гарантованого базового доходу. Такий захід передбачає безумовну щомісячну плату, яка буде надаватися громадянину незалежно від того, працює він чи ні.

Якби швейцарці сказали “так” ініціативі, будь-який повнолітній у країні щомісячно отримував би від держави по 2500 швейцарських франків (або близько €2260 за нинішнім курсом), будь-яка дитина – по 625 франків (близько €565 євро).

Прихильники ідеї вважають, що завдяки таким заходам у людей з’явиться шанс займатися улюбленою справою, а не нудною роботою. Це також повинно підштовхнути розвиток інновацій, які дозволять віддати брудну роботу на відкуп роботам.

Противники називають такий підхід “марксистською мрією”, яка обернеться тим, що більшість громадян припинять працювати, а для держави така політика стане великою тягарем і призведе до нестійкості економіки.

Правда України


your ad here

degenerat-moto

Кривавий карлик видалив з даунбасу ще одного свого дегенерата під виглядом поранення.

Дегенерат і бойовик Арсеній Павлов із Росії, що називає себе моторола запевнив російських журналістів, що поранення не завдало йому особливої шкоди.

Напередодні сепаратисти повідомили, що одіозний Моторола, який воює на боці “ДНР”, отримав поранення в око.

У повідомленні йшлося, що після цього інциденту бойовика начебто повезли у російський Санкт-Петербург на операцію.

За словами ж самого Мотороли, він отримав незначну травму у небойових умовах. Терорист уточнив, що потреби у госпіталізації не було.

Правда України


your ad here

visaua-free

Українці таки отримають безвізовий режим, але німці і французи дещо обмежать.

У Німеччині побоюються зростання рівня злочинності після скасування віз для Грузії, України та Косова.

Німеччина і Франція розробляють норму, згідно з якою окремі країни Євросоюзу зможуть призупиняти безвізовий режим.

Країни побоюються, що швидке і пакетне затвердження безвізового режиму для України, Грузії і Косово може погіршити ситуацію з безпекою.

Як вважає міністр внутрішніх справ Німеччини Томаса де Мезьєра, останнім часом стає все більше квартирних пограбувань зі зламом, які здійснюють транснаціональні злочинні угруповання. Зокрема йдеться про злочинців з Грузії, сказав міністр на закритій нараді.

Видання відзначає, що Рада ЄС з юстиції та внутрішніх справ на найближчому тижні не затвердить скасування віз, як було заплановано. На тому, щоб попередньо внести поправку, наполягає Німеччина і Франція. Є позиція, що лібералізація візового режиму повинна бути не пакетної, а проходити окремо для кожної країни.

Як ми уже повідомляли, 4 червня 2016 року в Європі відбулася маніфестація за “безвіз” для України і Грузії.

Правда України


your ad here

lombardy

Українські ломбарди вже з середини літа працюватимуть за новими правилами. До них пред’являть нові вимоги по капіталізації. Про це повідомив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

Жорсткість вимог до мінімального капіталу ломбардів було анонсовано ще на початку року. Для ломбардів планувалося підвищення установчої суми з 200 тис. грн. до 500 тис. грн. А для ломбардів, що мають відокремлені структурні підрозділи – до 1 млн грн.

Але очікувані зміни довелося перенести через те, що Нацфінпослуг не зійшовся на думці з Кабміном через різні погляди на ринок ломбардів в Україні.

«Є така позиція на ринку, що збільшення статутного капіталу в 2,5-5 разів – це несправедливо. Деякі міністерства розглядали підвищення статутного капіталу, як антиконкурентні дії. Треба було переконати, що це не призведе до істотного скорочення ломбардів, а підвищить якість їх послуг і збільшить захист споживача. Оскільки нинішні 200 тис. грн. – Недостатньо для установи, яка надає фінансові послуги », – зазначив Залєтов.

Також згідно з новими вимогами до актів регуляторного впливу, Нацкомфінпослуг була змушена розписати ефективність постанови з точки зору економіки: доцільність введення, реакція, коротко- і довгострокові наслідки і т.і. Цей процес зайняв додатковий час.

«Зараз все розроблено і відправлено для ознайомлення», – констатував Олександр Залєтов.

Найближчим часом документ буде узгоджений і пройде реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Правда України


your ad here

pensiinyi-fond

В Україні через рік-півтора може статися “соціальний вибух” через проблеми в Пенсійному фонді України (ПФ). Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Потрібно підготувати програму стабілізації ситуації в Пенсійному фонді. Якщо зараз ми нічого не зробимо, через рік-півтора навіть цей розмір пенсії ми не зможемо платити. Ось це буде соціальний вибух, гірше ядерного. Тому ми сьогодні розглядаємо всі можливі варіанти, в тому числі надзвичайні, для того, щоб стабілізувати ситуацію в Пенсійному фонді“, – розповів Рева.

При цьому він зазначив, що не можна просто взяти і різко скоротити надходження в ПФ.

“Можна ж було зробити по-іншому – приймаючи рішення про зниження ЄСВ, в грудні, одночасно підняти питання про підвищення пенсійного віку. Компенсувати ці речі. Але зробили одну частину і не зробили іншу. І ось ми тепер перебуваємо в ситуації, коли ми повинні вирішувати питання – як бути? “ – резюмував Рева і додав, що зараз Кабмін шукає необхідне рішення.

Правда України


your ad here