Home /
Archive for: March 2018 - DIGEST UKRAINE

Monthly Archives: March 2018

Литва намагається запобігти можливій хімічній атаці з боку Росії на своїй території, але не може повністю гарантувати безпеку в цьому питанні. Про це заявив у поширеному 31 березня виданню Newsader міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

«Постійно з кожної події робляться якісь висновки… Профілактичні заходи, співпраця між інституціями та союзниками, обмін інформацією – все це дозволяє сподіватися на якусь превентивність. Однак запобігти цьому на сто відсотків, напевно, неможливо – будемо відверті», – заявив міністр, відповідаючи на запитання про напад із застосуванням хімічної зброї в британському місті Солсбері, жертвами якого стали екс-шпигун Сергій Скрипаль, його дочка Юлія та британські громадяни.

Литва приєдналася до десятків країн, які висланням російських дипломатів відповіли на атаку, в якій офіційний Лондон звинуватив Москву. Кремль неодноразово заперечував причетність Росії до цього інциденту.

Щонайменше 28 країн вирішили вислати загалом понад 150 російських дипломатів у відповідь на отруєння 4 березня нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля і його дочки у британському Солсбері.​

США вислали 60, Велика Британія – 23, Україна – 13 російських дипломатів. Решта країн, що висловили таким чином солідарність із Лондоном, обмежилися висилкою від одного до чотирьох дипломатів.

Росія 30 березня відповіла дзеркальними заходами.


your ad here

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган висловив обурення діями прем’єр-міністра Косова Рамуша Харадіная в справі депортації турецьких громадян. Ердоган заявив 31 березня, що він «засмучений» тим, що Харадінай звільнив міністра внутрішніх справ та його начальника розвідки за висилку цих людей із Косова.

«Моє питання до прем’єр-міністра Косова Рамуша Харадіная: за чиїми інструкціями ви вдалися до таких дій? Відколи вм стализахищати тих, хто намагався здійснити переворот у Туреччині? Як ви можете захищати цих людей?.. Ви відповісте за це!» – заявив Ердоган на з’їзді владної в Туреччині Партії справедливості та розвитку.

Раніше Косово розпочало розслідування в справі арешту та депортації шести турецьких громадян за зв’язки зі школами, пов’язаними з рухом Фетхуллах Ґюлена, якого Анкара звинувачує в організації невдалого перевороту 2016 року.

«Ми вирішили розпочати розслідування щодо всіх структур, які брали участь в арешті та депортації шести турецьких чоловіків», – заявив прем’єр-міністр Рамуш Харадінай 31 березня після засідання Ради безпеки Косова.

Харадінай 30 березня звільнив міністра внутрішніх справ і керівника спецслужби через те, що вони не поінформували його про операцію.

Туреччина заявила, що шість арештованих 29 березня є відповідальними за вербування в мережу Ґюлена та допомогу тим, хто тікає з країни після звинувачень у причетності до організації опального клірика.

Туреччина є основним партнером небагатого Косова, країни, яка оголосила про незалежність від Сербії у 2008 році. Зокрема, турецькі фірми керують єдиним міжнародним аеропортом і електричною мережею в балканській країні, а також будують дві дороги вартістю близько 2 мільярдів доларів.

Анкара звинувачує мусульманського клірика Фетхуллаха Ґюлена, що перебуває в Сполучених Штатах, в організації невдалого перевороту 15 липня 2016 року. Його організацію влада Туреччини називає терористичною. Сам Ґюлен заперечує будь-яку зв’язок із заворушеннями.

Human Rights Watch критикує владу Косова через арешти громадян Туреччини, оскільки в рідній країні ці чоловіки перебувають під загрозою катувань, вказують правозахисники.


your ad here

Підтримувані Росією бойовики здійснили з початку доби 31 березня п’ять обстрілів позицій Збройних сил України на Донбасі, повідомляє штаб української воєнної операції. Як ідеться у вечірньому зведенні, «на Донецькому напрямку з гранатометів та стрілецької зброї противник тричі вів вогонь по українських позиціях в районі Водяного, також з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї окупанти двічі обстріляли оборонців Павлополя».

Натомість на Луганському напрямку від початку доби зберігається тиша, вказує штаб.

Потерпілих внаслідок обстрілів серед військових ЗСУ немає, ідеться в повідомленні.

В угрупованні »ДНР» про бойові дії 31 березня ще не повідомляли, але зранку заявили про 19 обстрілів з боку ЗСУ впродовж минулої доби. В угрупованні «ЛНР» заявили про обстріл українськими військовими позицій сепаратистів біля населеного пункту Логвинове 30 березня.

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі 26 березня домовилася про всеосяжне, стійке і безстрокове припинення вогню з 30 березня о 00:01 за київським часом. Це вже третя за трохи більше ніж три місяці спроба домовитися про перемир’я.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей.


your ad here

Засуджений в анексованому Росією Криму український активіст Володимир Балух, який продовжує оголошене 19 березня в знак протесту на оголошений вирок голодування, сильно схуд і змарнів.

Як повідомляє 31 березня Кримська правозахисна група, про це стало відомо після того, як 30 березня українця відвідав адвокат.

За даними правозахисників, Балуха перевели з одиночної камери в іншу, де він перебуває під постійним відеоспостереженням. У новій камері у Балуха є сусід, якому співробітники СІЗО приносять домашню їжу.

«Український активіст розцінює це як форму знущання і спробу змусити його вийти з голодування. І до початку голодування до активіста в камеру приходили співробітники СІЗО, які намагалися його відмовити від голодування», – йдеться в повідомленні.

14 березня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок українському активісту Володимиру Балуху. Суд вилучив із звинувачення пункт про придбання боєприпасів, активіста засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тисячі гривень).

19 березня стало відомо, що Балух почав голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. Адвокат Балуха Ольга Дінзе розповідала, що зможе побачити підзахисного і дізнатися про стан його здоров’я повну інформацію тільки 2 квітня.

28 березня Міністерство закордонних справ України закликало негайно звільнити Балуха. Український омбудсмен Людмила Денисова звернулася до своєї російської колеги з проханням допустити лікарів до г активіста.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який був на подвір’ї його будинку.


your ad here

Окружний адміністративний суд Києва 3 квітня розгляне забезпечення позову щодо заборони семи народним депутатам здійснювати свої депутатські повноваження.

Як повідомляє портал судової влади, позивач адвокат Андрій Богдан просить заборонити народним депутатам Олександру Бригинцю, Дмитру Білоцерківцю, Валерію Карпунцову, Олегу Велікіну, Максиму Саврасову, Оксані Білозір, Юрію Буглаку здійснювати свої депутатські повноваження.

30 березня суд розглянув заяву про забезпечення позову, проте суд вважає, що наданих позивачем пояснень недостатньо, тому призначив на 3 квітня засідання за участю інших учасників справи.

В адміністративному позові Андрій Богдан просить суд визначити протиправною бездіяльність ЦВК і зобов’язати її вчинити певні дії, зокрема, скасувати постанову ЦВК у частині виключення Андрія Богдана з виборчого списку партії «Блок Петра Порошенка» під №74, визнати його обраним і зареєструвати народним депутатом.

Андрій Богдан балотувався до Верховної Ради за списком партії «Блок Петра Порошенка» під номером 74, на момент затвердження закону щодо виключення з партійних списків був першим претендентом на вакантне місце в парламенті, але до Ради не потрапив.

25 березня 2016 року на позачерговому з’їзді БПП з виборчого списку партії включили 13 кандидатів у народні депутати, зокрема, і позивача Андрія Богдана.

У грудні 2017 року Конституційний суд України визнав неконституційним норми закону, які передбачають виключення кандидатів у депутати з виборчого списку партії у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі після встановлення результатів виборів.


your ad here

Міністерство культури України повідомляє, що початок підготовки пропозицій щодо застосування санкцій до директорів і посадових осіб кримських музеїв, причетних до переміщення культурних цінностей через державний кордон України. Про це йдеться у відповіді міністерства на інформаційний запит проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії.

«Використання музейних предметів державної частини Музейного фонду України, що зберігаються в музейних установах Автономної Республіки Крим і місті Севастополі для експонування на виставкових проектах за межами України є незаконним», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що після анексії Криму «втрачено зв’язок з установами культури, розташованими на території півострова», але Мінкульту вдалося зібрати інформацію про деякі факти переміщення картин з анексованого півострова на територію сусідньої Росії.

За фактом переміщення в 2016 році з Криму в Россіію 38 картин з колекції Національної картинної галереї імені. І. К. Айвазовського було відкрито кримінальне провадження з правової кваліфікацією за статтею 356 Кримінального Кодексу України (самоправство), відзначили в українському Мінкульті.

Після анексії Криму, Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурного та історичного значення на території Криму. Україна наполягає на приналежності пам’яток українському народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.


your ad here

Суд в російському Кемерові заарештував на два місяці генерального директора компанії, яка є власником торгового центру «Зимова вишня, де напередодні сталася пожежа.

Юлію Богданову звинувачують в порушенні вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей. 

За даними слідства, директора компанії «Кемеровський кондитерський комбінат» Богданову неодноразово попереджали про недоліки системи безпеки будівлі, яке переробили в торговий центр. Слідчі вважають, що Богданова не вдалася до жодних заходів.

31 березня суд також заарештував керівника інспекції російського Держбуднагляду Танзілію Комкову за звинуваченням у зловживанні посадовими повноваженнями. Слідство вважає, що вона не припинила діяльність торгового центру, побудованого без дозволу.

28 березня російський суд заочно арештував українського пранкера, якого в Росії звинувачують у поширенні даних про «сотні загиблих» у пожежі в російському Кемерові, також його оголосили в міжнародний розшук.

Внаслідок пожежі, що сталася 25 березня у торгово-розважальному центрі Кемерова, загинули, за офіційними даними, щонайменше 64 людини, серед них багато дітей. Ще 76 людей були поранені. Повідомлялося, що через дії охорони і неспрацювання пожежної сигналізації люди опинилися заблокованими в кінозалах і інших приміщеннях. Очевидці стверджують, що жертв набагато більше.


your ad here

У Національному агентстві з питань запобігання корупції відсьогодні розпочав роботу оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування, повідомляє прес-служба агентства. 

Як йдеться у повідомленні, штаб працюватиме до кінця чергового етапу е-декларування – до 1 квітня цього року.

При цьому НАЗК зазначають, що 31 березня штаб працював до 14:00. 

У рамках роботи оперативного штабу фахівці НАЗК надаватимуть роз’яснення з питань заповнення розділів електронної декларації, з технічних питань під час роботи з реєстром, додають в агентстві. 

Черговий етап подання декларацій розпочався з 1 січня 2018 року і триватиме до 1 квітня цього року.

До 1 березня певні категорії посадовців, держслужбовців зобов’язані подавати електронні декларації. Цього року цей обов’язок покладено і на активістів антикорупційних організацій. 

Це викликало критику самих активістів, а також міжнародних партнерів. Українська влада обіцяла змінити норму про обов’язок подавати е-декларації, проте так цього не зробила. Напередодні в ЄС закликали скасувати цю норму. У заяві наголошується, що «неспроможність скасувати цієї вимоги… не відповідає європейським прагненням України та наполегливим рекомендаціям Україні від міжнародних партнерів».

Після оприлюднення цієї заяви у прес-службі Адміністрації президента повідомили агентству «Інтерфакс-Україна», що Петро Порошенко наполягає, щоб Верховна Рада скасувала e-декларування. Голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував 3 квітня – після збігу строків (1 квітня) подання активістами декларацій – першим розглянути питання про скасування е-декларацій про доходи для громадських активістів.


your ad here

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявляє, що Північна Корея візьме участь у наступних двох олімпійських іграх, які відбудуться в Японії і Китаї. Про це Бах заявив після зустрічі з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у Пхеньяні.

Після його повернення Бах у Пекіні заявив журналістам, що Північна Корея візьме участь у Літніх Іграх 2020 року в Токіо і на Зимових Іграх 2020 року, які відбудуться у Пекіні.

«Це повністю підтримав керівник КНДР у дуже відкритій і плідній дискусії, яку я мав з ним вчора», – сказав Бах, використовуючи абревіатуру для офіційної назви країни – Корейської Народно-Демократичної Республіки.

Спортсмени з Північної та Південної Кореї, які мають намір провести саміт 27 квітня, разом пройшли під час церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор минулого місяця в Пхеньяні, Південна Корея. 

Напруженість між двома країнами суттєво зменшилась після Олімпійських ігор в Пхеньяні. 

Запланований самміт між Кім Чен Ином і президентом Південної Кореї Мун Дже Іном буде лише третім з часів корейської війни 1950-53 років.

Також очікується, що зустріч між Кім Чен Ином і президентом США Дональдом Трампом відбудеться до кінця травня на тлі глобальних дипломатичних зусиль, спрямованих на врегулювання протистояння через ядерну програму КНДР. 


your ad here

Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов призначив свого сина на посаду в міністерстві закордонних справ країни Центральної Азії, що, як вважають аналітики, означає, що його готують спадкоємцем президента.

Про призначення президентом Бердимухаммедовим його єдиного сина, Сердара, заступником міністра закордонних справ оголошено в заяві, опублікованій 30 березня прес-службою уряду.

36-річний Сердвр Бердимухаммедов очолював парламентський комітет з правових питань з березня 2017 року, був обраний на виборах до парламенту раніше цього місяця. Він переміг свого опонента переважною більшістю голосів у виборах за участю кандидатів, лояльних до президента.

Перед тим, як стати законодавцем, Сердар Бердимухаммедов працював керівником відділу інформації МЗС.

60-річний Гурбангули Бердимухамедов керує багатою газом колишньою радянською республікою з моменту смерті його авторитарного попередника Сапармурата Ніязова, який помер у грудні 2006 року. Критики уряду і правозахисні організації стверджують , що він придушив інакомислення і зробив кілька обмежувальних змін після приходу до влади.

Президент Бердимухаммедов ще має трьох дочок і чотирьох онуків.

 


your ad here

As the world’s population heads toward 10 billion by midcentury, experts are wrestling with how to feed the world without wrecking the planet. It’s not easy to find foods with lower environmental impact that still taste as good as the ones they are intended to replace. But chefs and environmentalists are both cheering one new menu item: the mushroom-blended burger. VOA’s Steve Baragona has more.


your ad here

A financially distraught yellow cab driver from Romania recently hanged himself in his New York garage, marking the fourth suicide among city taxi drivers in as many months. In the tragedy’s aftermath, members of New York’s taxicab drivers union are renewing their calls for a cap on the number of app-based for-hire vehicles, such as Uber and Lyft, which they say are driving workers of a once-thriving industry into the ground. VOA’s Ramon Taylor reports.


your ad here

Суд арештував рибальське судно «Норд» із Криму, повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган у Twitter з посиланням на прокуратуру Криму.  

«Продовжуємо роботу щодо затриманого судна «Норд», зокрема сьогодні судом задоволено клопотання прокуратури АР Крим, яким на це судно-порушник накладений арешт», – процитувала заяву прокуратури Сарган.

Державна прикордонна служба України заявила, що затримала 25 березня в Азовському морі корабель під прапором Росії з 10 людьми на борту, у всіх були паспорти громадян Росії, видані в Керчі (місті в анексованому Росією Криму). У ДПСУ зазначили, що судно порушило порядок виїзду з окупованої території України. Його відконвоювали до Бердянська.

Прокуратура Криму заявила, що порушила кримінальне провадження за фактом виходу рибальського судна «Норд» із закритого Києвом порту анексованого міста Керч.

Москва вимагає від Києва негайно відпустити екіпаж, заявили в МЗС Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.


your ad here

44 учні однієї із загально-освітніх шкіл Борівського району Харківщини отруїлися, повідомила прокуратура регіону.

Правоохоронці розповіли, що також з аналогічними скаргами на погане самопочуття до Борівської центральної лікарні звернулася і співробітниця навчального закладу, її госпіталізували. За даними відомства, наразі діти проходять амбулаторне лікування, їхній стан задовільний.

«29 березня до сільської амбулаторії звернулося 16 учнів зі скаргами на погане самопочуття. Дітям було поставлено попередній діагноз «ротавірусна інфекція» та призначене амбулаторне лікування. Наступного дня, 30 березня, до школи не з’явилися 44 учні. Після обстеження лікарями районної центральної лікарні разом із спеціалістами Обласної інфекційної лікарні 40 дітям було поставлено діагноз – «ротавірусна інфекція», чотирьом – «кишкова інфекція», – розповів прокурор Валерій Лялюк.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею «неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей».


your ad here

Десятеро палестинців загинули, сотні постраждали внаслідок сутичок з ізраїльськими солдатами на кордоні Смуги Гази, такі оновлені дані повідомило ввечері 30 березня палестинське Міністерство охорони здоров’я.

Палестинці в Смузі Гази 30 березня розпочали шеститижневий протест поблизу кордону з Ізраїлем.

За словами організаторів акції, вони хочуть привернути увагу до долі палестинців, які не можуть повернутися до своїх домівок на території Ізраїлю. За кілометр від кордону з Ізраїлем протестувальники розбили намети.

Ізраїльські війська перебувають у стані підвищеної готовності вздовж кордону, побоюючись спроб масового порушення кордону.

Протест скликало палестинське угруповання «Хамас», яке керує Смугою Гази.

У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю заявили, що протест є навмисною спробою спровокувати конфронтацію. Міністерство поклало відповідальність за будь-які можливі сутички на «Хамас».

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман розмістив у Twitter повідомлення арабською мовою. Він написав, що «Хамас» «грається з людськими життями», і закликав палестинців не піддаватися на провокації.

«Хамас» звинуватив владу Ізраїлю в спробах залякати палестинців.

За даними ООН, приблизно 1,3 мільйона із двох мільйонів жителів Гази є біженцями або нащадками біженців, які не можуть повернутися на територію, яка зараз є Ізраїлем.


your ad here

Федерація футболу України просить європейські футбольні інституції заборонити демонстрацію символіки підтримуваних Росією бойовиків «ДНР» та «ЛНР» на футбольних матчах.

У ФФУ повідомили, що 29 березня надіслали відповідне звернення до FARE (організації, яка бореться з проявами расизму та ксенофобії в європейському футболі).

У федерації додали, що 16 березня звернулися до УЄФА із проханням відкрити дисциплінарне провадження через демонстрацію прапору угруповання «ДНР» під час матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів між італійською «Ромою» та донецьким «Шахтарем», який відбувся в Римі 13 березня 2018 року.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей.


your ad here

Hundreds of thousands of South Sudanese remained without mobile phone service Friday, as network operator Vivacell continued a standoff with the government over a licensing dispute.

The government cut the network’s signal to its roughly 900,000 subscribers just after midnight Tuesday, alleging that Vivacell owed tens of millions of dollars in licensing fees.

The government’s information minister, Michael Makuei, told VOA earlier this week that Vivacell previously had been exempted from taxes and licensing fees. “We want them to pay a sum of up to $66 million for their license, and up to now they are dragging their feet,” he said.

The licensing fee dispute underscores the mounting financial pressures facing the government in a country ravaged by civil war since late 2013.

Ruling party holds Vivacell stake

Pagan Amum – the former secretary general of the Sudan People’s Liberation Movement (SPLM), the country’s ruling party – said Vivacell already pays for a valid license it has held for years. “There is no way Vivacell can be required to pay for another license,” he told VOA’s “South Sudan in Focus” radio program on Thursday.

Amum said that, as secretary general, he had helped negotiate the original deal with Lebanon’s Fattouch Investment Group – Vivacell’s majority owner – giving the SPLM party a minority share in the telecom firm. 

Vivacell has operated in South Sudan since 2008 under a license issued to the SPLM, Amum said. He added that, since 2012, the ruling SPLM has received $100,000 a month from Vivacell for licensing fees.

Vivacell officials went to Makuei’s office earlier this week in an attempt to negotiate, but he refused a meeting, the firm’s managing director, Jesus Antonio Ortiz Olivo, told Reuters on Wednesday. 

Makuei, in media interviews this week, has expressed a desire “to reorganize the telecommunications sector.” 

Low cellphone penetration rate

Mobile phone subscription rates have been falling in South Sudan, and telecom-sector operators “are placing themselves in survival mode and are hoping for a political settlement and a return to some degree of social stability,” the telecommunications research site BuddeComm reported in February.

BuddeCom said South Sudan has one of Africa’s lowest rates of cellphone penetration, at 21 percent, noting that recovery could bring “potentially many years of strong growth” to the sector.

South Sudan’s regulatory Communications Authority estimates the country’s entire telecom market – also served by South Africa’s MTN and Kuwait’s Zain – has fewer than 3 million subscribers, according to Reuters.

Complications for customers, clients

On Wednesday in the capital city, Juba, long lines formed at mobile phone stores where people waited to buy new subscriber identification module (SIM) cards from Vivacell competitors.

Vivacell subscriber Ever Fanusto said the sudden shutdown cut her off from friends and relatives, including those living overseas.

“I used to call my elder brother who is in America and now we have been disconnected with him,” Fanusto said. She added that it would be a challenge to retrieve her contacts’ information and load it onto a new SIM card.

In a notice published Wednesday, Vivacell informed its subscribers that the company was working with national authorities to resolve the matter and that it hoped to resume business soon in South Sudan. Otherwise, the company said it would set up “a clear mechanism” for reimbursing dealers, retailers and agents for their SIM card stocks.


your ad here

Міністерство закордонних справ Росії оголосило про «дзеркальні заходи» щодо 23 держав, які вислали російських дипломатів у відповідь на отруєння у Великій Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії.

Представники дипмісій Албанії, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції та Естонії повинні залишити Росію до 7 квітня.

Читайте також: Клімкін назвав «нонсенсом» реакцію Росії на висилку дипломатів

30 березня керівників дипмісій викликали до російського МЗС. «Їм вручили ноти протесту і заявили, що у відповідь на необґрунтовані вимоги зазначених держав про висилку російських дипломатичних співробітників… російська сторона оголошує «persona non grata» відповідну кількість співробітників дипустанов цих країн в Російській Федерації», – йдеться в заяві.

У МЗС Росії додали, що схожі заходи можуть ухвалити і щодо дипломатів із Бельгії, Угорщини, Грузії і Чорногорії, які «в останній момент» долучилися до вислання російських диппрацівників.

Раніше російська влада вже оголосила про висилання 60 американських дипломатів і закриття генерального консульства США в Санкт-Петербурзі у відповідь на дії Вашингтона. Від Великої Британії Кремль зажадав вирівняти чисельність співробітників британських дипмісій в Росії і російських у Лондоні.

Щонайменше 28 країн вирішили вислати загалом понад 150 російських дипломатів у відповідь на отруєння 4 березня нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля і його дочки у британському Солсбері. Лондон і його союзники звинуватили Москву в отруєнні, але Кремль неодноразово заперечував причетність Росії.​

США вислали 60, Велика Британія – 23, Україна – 13 російських дипломатів. Решта країн, що висловили таким чином солідарність із Лондоном, обмежилися висилкою від одного до чотирьох дипломатів.

Сергія Скрипаля і його дочку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною в британському Солсбері. Лондон звинуватив Москву в замаху на Скрипаля і вислав 23 російських дипломатів. Росія у відповідь вислала 23 співробітників британської дипмісії з закрила Британську раду.

Москва усі звинувачення у справі Скрипаля на свою адресу відкидає.


your ad here

Троє палестинців загинули, 365 постраждали внаслідок сутичок з ізраїльськими солдатами на кордоні Смуги Гази, повідомляє палестинське Міністерство охорони здоров’я.

Палестинці в Смузі Гази 30 березня починають шеститижневий протест поблизу кордону з Ізраїлем.

За словами організаторів акції, вони хочуть привернути увагу до долі палестинців, які не можуть повернутися до своїх домівок на території Ізраїлю. За кілометр від кордону з Ізраїлем протестувальники розбили намети.

Ізраїльські війська перебувають у стані підвищеної готовності вздовж кордону, побоюючись спроб масового порушення кордону.

Протест скликало палестинське угруповання «Хамас», яке керує Смугою Гази.

У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю заявили, що протест є навмисною спробою спровокувати конфронтацію. Міністерство поклало відповідальність за будь-які можливі сутички на «Хамас».

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман розмістив у Twitter повідомлення арабською мовою. Він написав, що «Хамас» «грається з людськими життями», і закликав палестинців не піддаватися на провокації.

«Хамас» звинуватив владу Ізраїлю в спробах залякати палестинців.

За даними ООН, приблизно 1,3 мільйона із двох мільйонів жителів Гази є біженцями або нащадками біженців, які не можуть повернутися на територію, яка зараз є Ізраїлем.

 


your ad here