Home /
Archive for: July 2018 - DIGEST UKRAINE

Monthly Archives: July 2018

Міністерство закордонних справ Російської Федерації підтвердило загибель трьох російських журналістів у Центральноафриканській Республіці.

«Згідно з інформацією, що надходить з ЦАР, 30 липня неподалік від міста Сібю (300 кілометрів на північ від столиці ЦАР – міста Бангі) загинули три людини, які мали при собі тільки журналістські документи, видані на ім’я Кирила Радченка, Олександра Расторгуєва та Орхана Джемаля», – йдеться в повідомленні російського МЗС.

За даними російських дипломатів, тіла загиблих уже доставили в столицю ЦАР, в подальшому вони будуть відправлені до Росії.

В МЗС також наголосили, що співробітники посольства Росії в ЦАР не знали про перебування на території країни російських журналістів.

За даними телеканалу «Дождь», журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко та режисер Олександр Расторгуєв знімали документальний фільм про російську приватну військову компанію «ПВК Вагнера».

Читайте також: Найманці «ПВК Вагнера» – тепер в Африці. Що вони там роблять?

Їх зупинили на контрольно-пропускному пункті під час подорожі зі столиці Бангі в інше місто, повідомило російське інформаційне агентство «Інтерфакс», додавши, що їх застрелили невідомі бойовики.

Принаймні одного з убитих ідентифіковано – Ірина Гордієнко, дружина Джемаля, сказала «Інтерфаксу», що вона впізнала чоловіка після того, як отримала фотографію тіла «через дипломатичні канали».

За інформацією французького інформаційного агентства AFP, мотивом убивства журналістів було пограбування.

Інформаційне агентство Reuters цитувало мера міста Сібю Анрі Депеле, який заявив, що напад здійснили озброєні люди і що водій транспортного засобу вижив.

Як вважають, приватна військова компанія «ПВК Вагнера» має сотні найманців, які воювали в Сирії та на Донбасі.


your ad here

Російське видання «Известия» спростовує повідомлення ЗМІ про загибель в Центральноафриканській республіці трьох співробітників видання. 

У повідомленні прес-служби зазначається, що жоден співробітник «Известий» останнім часом на території ЦАР не перебував.

«Всі працівники редакції працюють в стандартному режимі, ніякої інформації про будь-які надзвичайні події з нашими журналістами у нас немає», – йдеться в повідомленні.

Як повідомила агенція AFP, у ЦАР виявили тіла трьох убитих росіян. За даними російського видання ТАСС, яке посилається на дані посольства Росії в ЦАР, у двох з трьох загиблих були виявлені при собі прес-карти «Известий».

Читайте також: Найманці «ПВК Вагнера» – тепер в Африці. Що вони там роблять?

Російська служба ВВС повідомила, що вбиті журналіст Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко. За даними телеканалу «Дождь», в ЦАР журналісти знімали документальний проект про роботу «ПВК Вагнера».


your ad here

Кількадесят активістів зібралися під федеральним судом в американському штаті Вірджинія, де 31 липня розпочинається процес у справі Пола Манафорта. Вони підтримують розслідування імовірного втручання Росії в американські вибори, яке здійснюють слідчі під керівництвом спецпрокурора Роберта Мюллера, та закликають засудити колишнього радника Дональда Трампа.

Манафорт є першим із колишніх помічників чинного президента США, який постане перед судом. Федеральні слідчі, які розслідують втручання у вибори в 2016 році, висунули Манафорту звинувачення в банківському і податковому шахрайстві.

Ідеться, зокрема, про роботу Манафорта як політичного консультанта та лобіста на користь колишнього українського президента Віктора Януковича. Законодавство США не забороняє таку роботу, але вона має бути офіційно задекларована, а з отриманих грошей мають сплачуватися податки.

Читайте також: Спецпрокурор США: Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів як консультант в Україні

Як очікується, сторона обвинувачення вкаже на ту обставину, що витрати Манафорта на купівлю нерухомості і предмети розкоші не відповідали сумам, оголошеним у його податкових деклараціях. Манафорт, на думку слідства, ввів в оману кредиторів, запозичуючи десятки мільйонів доларів.

Процес, який розпочинається у Вірджинії, буде першим зі щонайменше двох. Другий має розпочатися у вересні в столичному окрузі Колумбія, головна увага цього процесу буде прикута до політичних питань. У червні 2016 року Манафорт був присутній на зустрічі функціонерів з оточення Трампа з громадянами Росії, які нібито мали у своєму розпорядженні компрометуючі матеріали щодо кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер та його команда вже 14 місяців проводять розслідування ймовірного втручання Кремля у вибори в США.


your ad here

Миколаївський окружний адміністративний суд задовольнив позов обласної прокуратури про визнання недійсним рішення Миколаївської обласної ради про надання російській мові статусу регіональної, повідомила 31 липня прес-служба прокуратури.

Ухваленим 7 вересня 2012 року рішенням «Про реалізацію вимог Закону України «Про засади державної мовної політики» обласна рада визнавала, що на території Миколаївщини поряд з українською мовою як державною діє російська як регіональна.

Конституційний суд України в лютому 2018 року визнав, що зазначений закон не відповідає Основному закону країни, а рішення і висновки Конституційного суду є обов’язковими і остаточними. Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

«Оскільки обласною радою самостійно не вживались заходи до приведення рішення у відповідність з чинним законодавством, перший заступник прокурора області звернувся до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної. Суд погодився з доводами прокурора, визнавши протиправним та нечинним рішення Миколаївської обласної ради», – йдеться в повідомленні обласної прокуратури.


your ad here

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявляє, що до ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова не пустили священника.

«До Сенцова не пустили священника…якщо чесно, намагалася передати Олегу листа. На десятки моїх листів, які пересилала, надсилала, передавала через адвокатів і інших осіб – ніколи не було жодної відповіді. Можливо, вони ніколи й не доходили до Олега. Але ж яка підлість – не пустити українську омбудвумен, тепер – священника», – написала вона на своїй сторінці в Facebook.​

Читайте також: Активісти вимагають від Порошенка звіту про роботу зі звільнення політв’язнів

Напередодні Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Український режисер Олег Сенцов був засуджений в Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії і її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.


your ad here

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило список водойм, у яких не рекомендовано купатись.

Як повідомляє прес-служба міністерства, до переліку увійшли 164 пляжі, де зафіксоване мікробне забруднення (лактопозитивні кишкові палички).

У списку пляжі з 18 областей України і міста Києва.

У середині липня у МОЗ повідомляли, що небезпечно купатися на 108 пляжах. 

 


your ad here

Розвідувальна інформація, включаючи дані аерофотозйомки, вказує на те, що в Північній Кореї на заводі в передмісті Пхеньяна ведуться розробки однієї або двох нових міжконтинентальних балістичних ракет, здатних досягти США, повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела в спецслужбах.

Водночас агенція Reuters цитує американського високопосадовця, за словами якого, на знімках із супутника видно рух автомобілів на заводі, але незрозуміло, на якій стадії перебуває будівництво.

Ця інформація з’явилася на тлі потепління відносин між США і Північною Кореєю після червневої зустрічі лідерів обох країн.

Читайте також: Помпео: Північна Корея досі виробляє паливо для ядерної бомби

Після саміту Дональда Трампа і Кім Чен Ина в Сінгапурі обидва пообіцяли працювати над питанням денуклеаризації Корейського півострова.

Проте, коли і як Пхеньян відмовиться від ядерної зброї, вони не уточнили. Невідомо також, як цей процес перевірятимуть.

Північна Корея, яка швидко розвинула свою ядерну програму за останні два роки, провела в цілому шість ядерних випробувань.


your ad here

Адвокат американського президента Рудольф Джуліані не виключив, що Дональд Трамп надасть свідчення спецпрокурору США Роберту Мюллеру в справі про ймовірне втручання Росії у вибори 2016 року. В інтерв’ю CNN увечері 30 липня Джуліані наголосив, що Трамп «дуже хоче цього», але «обставини проти проведення допиту».

На початку травня американські засоби інформації поширили список із 44 питань, які Роберт Мюллер хотів би поставити Дональду Трампу. Вони стосуються перебігу передвиборної кампанії президента, зв’язків його компанії Trump Organization з російськими громадянами і фірмами, а також того, наскільки повну інформацію мав майбутній президент про діяльність своїх юристів, зокрема, Майкла Коена.

Читайте також: Колишній адвокат Трампа готовий свідчити проти нього спецпрокурору Мюллеру – CNN

Президент США Дональд Трамп у мережі Twitter 29 липня закликав спецпрокурора Роберта Мюллера визнати, що у нього є «конфлікт інтересів» у розслідуванні, яке він веде у справі про ймовірне втручання Росії у вибори в США.

Це не перша заява президента США, в якій він висловлює невдоволення роботою спецпрокурора, а також ФБР, яке розслідувало «змову з Росією» до призначення Мюллера. По-схожому він висловлювався на їхню адресу 16 липня в Гельсінкі після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Тоді Трамп назвав розслідування «катастрофою», яка роз’єднує країну. Ще раніше він кілька разів називав розслідування Мюллера «полюванням на відьом».

У США триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними американських спецслужб, за атаками на сервери Демократичної партії, що сталися два роки тому, стояло Головне розвідувальне управління Генштабу Збройних сил Росії.

На початку серпня 2017 року спецпрокурор Роберт Мюллер скликав велику колегію присяжних для розслідування «російського сліду» у виборах. Мюллер з’ясовує, чи була змова штабу Дональда Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Москва втручання у виборчий процес в інших державах категорично відкидає.


your ad here

Суд у Греції схвалив додатковий запит Москви про екстрадицію підозрюваного у хакерстві росіянина Олександра Винника, видачі якого також вимагають Франція і США.

Адвокат Винника Іліас Спірліадіс 30 липня заявив, що суд у місті Салоніки задовольнив запит, поданий Росією, про взяття під варту 39-річного підозрюваного у кібератаках і шахрайстві на суму в мільйон доларів.

Винника вперше арештували у Греції минулого року за ордером, виданим США. Цей самий суд у жовтні вирішив видати підозрюваного США, відповідну постанову підтримав також Верховний суд країни в грудні.

13 липня суд у Салоніках ухвалив рішення про видачу Винника Франції, що викликало критику Росії.

Остаточне рішення щодо того, кому видадуть росіянина, ухвалить міністр юстиції Греції після вивчення запитів від трьох країн.

Винник, який заперечує провину, перебуває під вартою до ухвалення остаточного рішення щодо його екстрадиції.

У Франції Винника звинувачують у кіберзлочинах, відмиванні грошей, членстві у злочинній організації і вимаганні.

Рішення суду про видачу Винника Франції з’явилося невдовзі по тому, як Афіни вирішили видворити кількох російських дипломатів і заборонити в’їзд кільком іншим. Влада Греції заявляє, що вони фінансували грецькі організації, які виступали проти угоди Греції з Македонією в їхній суперечці щодо назви.

 


your ad here

McDonald’s is fighting to hold onto customers as the Big Mac turns 50, but it isn’t changing the makings of its most famous burger.

The company is celebrating the 1968 national launch of the double-decker sandwich whose ingredients of “two all-beef patties, special sauce, lettuce, cheese, pickles, onions and a sesame seed bun” were seared into American memories by a TV jingle. But the milestone comes as the company reduces its number of U.S. stores. McDonald’s said Thursday that customers are visiting less often. Other trendy burger options are reaching into the heartland.

The “Golden Arches” still have a massive global reach, and the McDonald’s brand of cheeseburgers, chicken nuggets and french fries remains recognizable around the world. But on its critical home turf, the company is toiling to stay relevant. Kale now appears in salads, fresh has replaced frozen beef patties in Quarter Pounders, and some stores now offer ordering kiosks, food delivery and barista-style cafes.

The milestone for the Big Mac shows how much McDonald’s and the rest of fast-food have evolved around it.

“Clearly, we’ve gotten a little more sophisticated in our menu development,” McDonald’s CEO Steve Easterbrook said in a phone interview.

As with many of its popular and long-lasting menu items, the idea for the Big Mac came from a franchisee.

In 1967, Michael James “Jim” Delligatti lobbied the company to let him test the burger at his Pittsburgh restaurants. Later, he acknowledged the Big Mac’s similarity to a popular sandwich sold by the Big Boy chain.

“This wasn’t like discovering the light bulb. The bulb was already there. All I did was screw it in the socket,” Delligatti said, according to “Behind the Arches.”

McDonald’s agreed to let Delligatti sell the sandwich at a single location, on the condition that he use the company’s standard bun. It didn’t work. Delligatti tried a bigger sesame seed bun, and the burger soon lifted sales by more than 12 percent.

After similar results at more stores, the Big Mac was added to the national menu in 1968. Other ideas from franchisees that hit the big time include the Filet-O-Fish, Egg McMuffin, Apple Pie (once deep-fried but now baked), and the Shamrock Shake.

“The company has benefited from the ingenuity of its small business men,” wrote Ray Kroc, who transformed the McDonald’s into a global franchise, in his book, “Grinding It Out.”

Franchisees still play an important role, driving the recent switch to fresh from frozen for the beef in Quarter Pounders, Easterbrook says. They also participate in menu development, which in the U.S. has included a series of cooking tweaks intended to improve taste.

Messing with a signature menu item can be taboo, but keeping the Big Mac unchanged comes with its own risks. Newer chains such as Shake Shack and Five Guys offer burgers that can make the Big Mac seem outdated. Even White Castle is modernizing, recently adding plant-based “Impossible Burger” sliders at some locations.

A McDonald’s franchisee fretted in 2016 that only one out of five millennials has tried the Big Mac. The Big Mac had “gotten less relevant,” the franchisee wrote in a memo, according to the Wall Street Journal.

McDonald’s then ran promotions designed to introduce the Big Mac to more people. Those kind of periodic campaigns should help keep the Big Mac relevant for years to come, says Mike Delligatti, the son of the Big Mac inventor, who died in 2016.

“What iconic sandwich do you know that can beat the Big Mac as far as longevity?” said Delligatti, himself a McDonald’s franchisee.


your ad here

U.S. companies seeking to be exempted from President Donald Trump’s tariff on imported steel are accusing American steel manufacturers of spreading inaccurate and misleading information, and they fear it may torpedo their requests.

Robert Miller, president and CEO of NLMK USA, said objections raised by U.S. Steel and Nucor to his bid for a waiver are “literal untruths.” He said his company, which imports huge slabs of steel from Russia, has already paid $80 million in duties and will be forced out of business if it isn’t excused from the 25 percent tariff. U.S. Steel and Nucor are two of the country’s largest steel producers.

“They ought to be ashamed of themselves,” said Miller, who employs more than 1,100 people at mills in Pennsylvania and Indiana.

Miller’s resentment, echoed by several other executives, is evidence of the backlash over how the Commerce Department is evaluating their requests to avoid the duty on steel imports. They fear the agency will be swayed by opposition from U.S. Steel, Nucor and other domestic steel suppliers that say they’ve been unfairly hurt by a glut of imports and back Trump’s tariff.

U.S. Steel said its objections are based on detailed information about the dimensions and chemistry of the steel included in the requests. “We read what is publicly posted and respond,” said spokeswoman Meghan Cox. Nucor did not reply to requests for comment.

The 20,000-plus waiver applications that the Commerce Department has received illustrate the chaos and uncertainty ignited by Trump’s trade war against America’s allies and adversaries. It’s a battle that critics of his trade policy, including a number of Republican lawmakers, have warned is misguided and will end up harming U.S. businesses.

Trump and European leaders agreed this past Wednesday not to escalate their dispute over trade, but the tariff on steel and a separate duty on aluminum imports remains in place as the U.S. and Europe aim for a broader trade agreement. The metal taxes would continue to hit U.S. trading partners such as Canada, Mexico and Japan even if the U.S. and the EU forge a deal.

Miller bristled over insistence by Nucor and U.S. Steel that steel slab is readily available in the United States. “That’s just not true,” he said.

His company isn’t the only one looking overseas for a product described as being consistently in short supply. California Steel Industries, a mill east of Los Angeles in Fontana, described the slab shortage as “acute” on the West Coast and declared that its waiver request is critical to its survival.

Aiming to rebuild the U.S. steel industry, Trump relied on a rarely used 1962 law that empowers him to impose tariffs on particular imports if the Commerce Department determines those goods threaten national security. He added a twist: Companies could be excused from the tariff if they could show, for example, that U.S. manufacturers don’t make the metal they need in sufficient quantities.

But there are hurdles to clear on the path to securing an exemption. A single company may have to file dozens of separate requests to account for even slight variations in the metal it’s buying. That means a mountain of paperwork to be filled out precisely. If not, the request is at risk of being rejected as incomplete. All this can be time-consuming and expensive, especially for smaller businesses.

The requests are open to objections. The Commerce Department posts the exemption requests online to allow third parties to offer comments — even from competitors who have an interest in seeing a rival’s request denied. But objections are frequently being submitted just as the comment period closes, undercutting the requester’s ability to fire back.

Willie Chiang, executive vice president of Plains All American Pipeline, told the House Ways and Means subcommittee on trade last week that his company had no opportunity to respond to objections that contained “incorrect information” before the Commerce Department denied its exclusion request. Chiang didn’t say who submitted the inaccurate information.

“The intent here is to restrict imports on a broad scale,” said Richard Chriss, executive director of the American Institute for International Steel, a free trade group opposed to tariffs. “It wouldn’t make sense from the administration’s perspective to design a process that readily granted exclusions.”

The Commerce Department declined to comment for this story.

Department officials have so far made public only a small number of their rulings.

An analysis of the numbers by the office of Rep. Jackie Walorski, an Indiana Republican and one of the most vocal opponents of the steel tariff on Capitol Hill, shows that 760 requests have been approved while 552 have been denied. The department hasn’t yet approved a waiver request that triggered objections, according to Walorski’s review.

The congresswoman’s office also examined the more than 5,600 publicly available comments and found they were submitted on average about four days before the end of the 30-day comment period. More than 50 percent of the comments weren’t delivered until 48 hours or less before the comment window closed. It took department an average of nine days to post comments online after receiving them, according to the analysis. The most prolific commenters were Nucor and U.S. Steel with 1,064 and 1,009, respectively.

A waiver request Seneca Foods Corporation submitted for tinplated steel it had already agreed to purchase from China was among the denials. U.S. Steel had objected, calling the tinplate a “standard product” that’s readily available in the United States. In fact, U.S. Steel said it currently supplies the material to Seneca Foods, the nation’s largest vegetable canner.

The New York-based Seneca Foods declined to comment. But in its waiver application, the company said domestically made tinplate “is of inferior quality to imported material.” Seneca Foods also said it’s unclear, at best, if U.S. suppliers have the ability or willingness to expand their production in the long term to meet the company’s annual demand for the material.

Philadelphia-based Crown Cork & Seal, a manufacturer of metal packaging for food and beverages, submitted a sharply worded attachment to its waiver application that anticipated pushback from domestic manufacturers. American steel mills, the document said, cannot meet aggregate demand for tinplate and have no plans to increase their capacity.

“We anticipate the U.S. mills will attempt to rebut this statement when they object to this exclusion request, but we encourage the Department of Commerce to see through their manipulative attempt to exploit the rules of the exclusion request process,” the application said.

Daniel Shackell, Crown Cork & Seal’s vice president for steel sourcing, said he’s not optimistic about the company’s chances of getting all 70 of its waiver requests approved. Eight have been granted so far primarily because the metal specified in those requests is not made in the United States. Twelve others have been denied, leaving 50 still to be decided.

“It’s hard not to interpret that the Commerce Department wants domestic suppliers to have an edge,” Shackell said.

Jay Zidell, president of Tube Forgings of America, a small company in Portland, Oregon, said he’s filed 54 exclusion requests and U.S. Steel has objected to 38 of them. U.S. Steel declared it is “willing and ready to satisfy” Tube Forgings’ demands for carbon steel tubing. But Zidell said the comments ignored past problems with metal quality and workmanship that led his company to sever a prior relationship with U.S. Steel.

Still, he’s worried the Commerce Department won’t approve all of the requests. Tube Forgings already has spent $600,000 on tariffs, he said, and may be on the hook for much more than that.

“The entire system is just screwed up,” Zidell said.


your ad here

U.S. President Donald Trump has suspended Rwanda’s ability to ship apparel products duty-free to the United States due to a trade dispute over Rwanda’s increased tariffs on American used clothing and footwear, the U.S. Trade Representative’s office said on Monday.

The ban, ordered by Trump in a proclamation that followed a 60-day notification period, will maintain Rwanda’s other duty-free benefits under the African Growth and Opportunity Act.

“We regret this outcome and hope it is temporary,” Deputy USTR C.J. Mahoney said in a statement. He adding that the move would affect about $1.5 million in annual Rwandan exports, or only about three percent of the country’s total exports to the United States.


your ad here

Суддя Дарницького суду Ольга Просалова, яку система авторозподілу справ призначила головуючою у кримінальному провадженні проти «координатора тітушок» Юрія Крисіна, взяла самовідвід. Про це повідомила у Facebook потерпіла у справі Світлана Кирилаш, дружина вбитого у 2014 році журналіста В’ячеслава Веремія.

Крисіна звинувачують, зокрема, у координації нападів на активістів Євромайдану, під час одного з яких нападники (за версією слідства) вбили Веремія як свідка їхнього злочину.

26 липня Просалова ухвалила відвід судді Дарницього суду Любові Леонтік, яка розглядала справу за звинуваченням Крисіна у викраденні та катуванні активістів Євромайдану.

Представник прокуратури у суді Олексій Донський заявляв, що суддя, який розглядає відвід у тій чи іншій справі, не може розглядати цю справу по суті. Чи стала ця норма причиною самовідводу судді Просалової, чи вона мала інші мотиви, наразі невідомо.

Подробиці мають озвучити під час засідання Дарницького суду 6 серпня, яке має підтримати або ж відхилити самовідвід судді Просалової.

Читайте також – Процес проти Крисіна паралізували: хто стоїть за відводом судді?

Крисін також є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія під час подій Євромайдану. Шевченківський районний суд Києва 22 грудня 2017 року визнав його винним у хуліганстві і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Проте 13 червня Апеляційний суд Києва скасував умовний термін і засудив Крисіна в цій справі до п’яти років позбавлення волі.

Журналіста газети «Вєсті» вбили в Києві вночі 19 лютого 2014 року. Як повідомив сайт видання, Веремій разом із колегою на автомобілі повертався після роботи на Майдані, де виконував редакційне завдання. На розі вулиць Володимирської і Великої Житомирської в Києві на таксі, в якому вони їхали, напали невідомі особи з бейсбольними битками і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках. Журналіст помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення в живіт.


your ad here

Держпродспоживслужба заявляє про порушення вимог санітарного законодавства у кожному п’ятому закладі оздоровлення і відпочинку дітей.

Як повідомляє прес- центр служби, обстежили 10,5 тисячі закладів, порушення вимог санітарного законодавства виявили у 2283 (22%).

За словами представниці Держпродспоживслужби Алли Григоренко, порушення стосувалися невідповідності питної води вимогам санітарних правил, відсутності погодженого меню і постачальників продуктів харчування, не проведення дезінфекційних заходів, незавершення ремонтних робіт, неналежного стану або кількості холодильників.

Посадовці Держпродспоживслужби надали 820 приписів і 21 розпорядження керівникам цих дитячих закладів, наклали 6 штрафів, відсторонили від роботи 14 працівників, що не пройшли періодичний профілактичний медичний огляд, повідомили про порушення вимог санітарного законодавства правоохоронців.

Читайте також: Масове отруєння дітей на Донеччині

У липні з дитячого табору «Орлятко» на Донеччині з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 76 дітей та 15 дорослих з попереднім діагнозом «гострий гастроентероколіт». Згодом у МОЗ заявили, що причиною спалаху гострої кишкової інфекції у дитячому таборі «Орлятко» була гостра дизентерія.

 


your ad here

Дружні контакти корисні для здоров’я, заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

«Дружні контакти збільшують на 50% вірогідність жити довше. Так само, наприклад, як відмова від куріння. Натомість дослідження кажуть, що для самотніх людей зростає ризик передчасної смерті з усіх причин та в цілому вони відчувають себе менш щасливими», – пише Супрун.

Вона додає, що друзі впливають на формування звичок.

«Багато хто з нас почав бігати, ходити в тренажерний зал чи правильно харчуватись «за компанію». Справді, багато наших здорових звичок формується в дружньому колі. Проте це стосується не тільки хороших звичок. Ось дослідження, яке вказує, що якщо ви маєте друга, який має надмірну вагу, ви також підпадаєте в зону ризику. Так само з курінням: вам буде важче кинути цю звичку, якщо серед ваших друзів є постійні курці. Тому обирайте друзів свідомо!» – закликає в.о. міністра охорони здоров’я.

Читайте також: 10 міфів, які розвіює Уляна Супрун

За її словами, друзі – «ефективний знеболювальний засіб».

«Люди з великим соціальним колом мають вищу толерантність до болю, ніж ті, у кого менше друзів. Науковці пояснюють цей ефект викидом потужної дози ендорфінів – гормону щастя, що випускає наш мозок під час спілкування з близькими друзями. У цьому випадку ендорфіни спрацьовують як природний болезаспокійливий засіб та стимулюють задоволення», – зазначила Супрун.

Вона додає, що друзі можуть також бути й антидепресантами.

«Постійний стрес є одним з найбільш небезпечних ворогів для нашого здоров’я. Проте міцна дружба та тісні соціальні контакти допомагають з ним впоратися», – пише Супрун.

В.о. міністра заявляє, що люди менш схильні мати поганий настрій та розвинути депресію з дружньою підтримкою.


your ad here

Влада Таджикистану не виключає, що напад на іноземних велотуристів на півдні країни був терактом. Міністр внутрішніх справ Таджикистану Рамазон Рахімов 30 липня заявив, що розслідування має встановити, що це було: ДТП, вбивство чи теракт.

29 липня у Хатлонській області Таджикистану водій на автомобілі скоїв наїзд на іноземних громадян-велосипедистів, які подорожували по країні, і зник з місця події.

За офіційною інформацією, яку підтвердили диппредставництва в Душанбе, в інциденті загинули двоє американців, а також громадяни Нідерландів і Швейцарії. Ще щонайменше троє іноземців поранені і доправлені в лікарню.

Рахімов повідомив, що водій і пасажири авта після наїзду вийшли з салону і напали на туристів з вогнепальною зброєю і ножем. Чим були викликані їхні дії – наразі невідомо.

За даними кореспондента таджицької служби Радіо Свобода, щоб знайти нападників, влада організувала огляд автомашин на всіх дорогах регіону. Співробітники силових структур ретельно перевіряли навіть автотранспорт своїх колег. Через деякий час міліція повідомила про проведення спецоперації в селі Торбулок. За словами силовиків, можливі винуватці нападу чинили збройний опір, тому двоє з них були вбиті, а ще один – затриманий.

«Щодо затримання інших співучасників злочину вживаються заходи», – йдеться в повідомленні МВС країни.

2018 рік у Таджикистані оголошений роком туризму. За офіційними даними, кількість іноземних туристів, які тільки за п’ять місяців цього року прибули до Таджикистан, перевищила 900 тисяч людей, що в чотири рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Влада побоюється, що те, що трапилося з велосипедистами може негативно відбитися на туристичному іміджі Таджикистану.

 

 


your ad here

У столиці Росії Москві 30 липня прощаються з письменником Володимиром Войновичем.

Жалобна церемонія розпочалася об 11:00 у Центральному будинку літераторів. Поховають письменника о 15:00 на Троєкуровському кладовищі.

Володимир Войнович помер 27 липня у віці 85 років.

Володимир Войнович народився 26 вересня 1932 року в Сталінабаді (зараз Душанбе). Найбільш відомий твір Войновича – роман-трилогія «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», який він писав з 1963 року. Роман ходив у самвидаві, потім перша частина була опублікована в 1969 році у Франкфурті-на-Майні, а вся книга – в 1975 році в Парижі.

Войнович брав активну участь в русі за права людини, що викликало конфлікт з владою. У 1974 році його виключили зі Спілки письменників СРСР, в 1980 вислали з Радянського союзу, а в 1981 позбавили радянського громадянства. У 1980-1992 роках жив у ФРН і США. Співпрацював із Радіо Свобода.

У 1990 році Войновичу повернули радянське громадянство, і він приїхав назад в СРСР.

В останні роки Войнович різко критикував російську владу. В інтерв’ю проекту Радіо Свобода телеканалу «Настоящее время» він говорив, що й подумати не міг про те, що ідеологія Радянського Союзу знову повернеться.

У травні цього року він підписався під вимогою звільнити засудженого в Росії Олега Сенцова.


your ad here

Слідчі в Малайзії досі не можуть встановити причину зникнення в 2014 році літака рейсу MH370, який летів із Куала-Лумпура до Пекіна.

В оприлюдненому 30 липня звіті, команда з 19 слідчих, серед яких є міжнародні експерти, повторила твердження Малайзії, що Боїнг-777 був навмисно відхилений від курсу і пролетів ще понад сім годин після переривання зв’язку з ним.

Водночас автори звіту заявляють, що причина зникнення досі не може бути визначена, а «можливість втручання третьої сторони не можна відкидати».

На питання про те, чи можна буде коли-небудь дізнатися, що сталося з літаком, голова слідчої групи Кок Су Чон заявив, що це можливо лише в разі виявлення уламків літака.

Родичі тих, хто був у літаку, висловили невдоволення результатами розслідування.

Боїнг-777 зі 239 пасажирами і членами екіпажу зник 8 березня 2014 року. За попередніми даними, він впав у море.

Слідів літака не знайшли під час масштабних пошуків, які проводилися на площі 120 тисяч квадратних кілометрів в Індійському океані.

Малайзія, Китай і Австралія зупинили пошуки літака у січні 2017 року після 1046 днів операції.

Зникнення літака призвело до появи численних спекуляцій щодо причин того, що сталося. Зокрема, висувалися припущення, що літак викрали чи що стався теракт.

 


your ad here

Building on President Donald Trump’s “Indo-Pacific” strategy,   U.S. Secretary of State Mike Pompeo will announce a series of investment initiatives in Asia on Monday focusing on digital economy, energy and infrastructure.

The announcement, to be made at a U.S. Chamber of Commerce forum in Washington, comes at a time when trade frictions with China have given U.S. trade diplomacy a sharper edge.

“The Indo-Pacific is an absolute priority of U.S. policymakers in the executive branch and in Congress,” Brian Hook, Pompeo’s senior policy advisor, told journalists in a conference call.

Countries in the region have been worried by Trump’s “America first” policy, withdrawal from the Trans Pacific Partnership trade deal, and pursuit of a trade conflict with China that threatens to disrupt regional supply chains.

The United States’ first outlined its strategy to develop the Indo-Pacific economy at an Asia-Pacific summit last year.

“Indo-Pacific” has become known in diplomatic circles as shorthand for a broader and democratic-led region in place of “Asia-Pacific,” which from some perspectives had authoritarian China too firmly at its center.

The Chamber of Commerce said on its website that the Indo-Pacific could account for half the world’s economy within decades, but needed investment of nearly $26 trillion in order to fulfill its potential.

The new U.S. initiatives and funding would be focused on digital economy, energy and infrastructure, Hook said, without giving any figures on investment amounts.

Aside from Pompeo, Energy Secretary Rick Perry and Commerce Secretary Wilbur Ross will also attend the forum, along with officials from Japan, Australia, Singapore, India and Indonesia.

China’s way, US way

Hook said the United States approach to development of the region was not aiming to counter China’s Belt and Road Initiative, which comprises of mostly state-led infrastructure projects linking Asia, parts of Africa and Europe.

“It is a made in China, made for China initiative,” he said.

“Our way of doing things is to keep the government’s role very modest and it’s focused on helping businesses do what they do best.”

Critics of Beijing’s Belt and Road Initiative, which aims to recreate the ancient Silk Road, say it is more about spreading Chinese influence and hooking countries on massive debts.

Beijing says it is simply a development project that any country is welcome to join.

Hook said Washington “welcomed” Chinese contributions to regional development, but it wanted China to adhere to international standards on transparency, the rule of law and sustainable financing.

“We know that America’s model of economic engagement is the healthiest for nations in the region. It’s high-quality, it’s transparent and it is financially sustainable,” Hook said.


your ad here

White House economic adviser Larry Kudlow said Sunday he believes the 4.1 percent growth the U.S. recorded in the last three months is sustainable in the coming months despite skepticism expressed by independent economists.

“There’s just a lot of good things going on,” Kudlow told CNN.  He said President Donald Trump “deserves a victory lap,” with “low tax rates, rolling back regulations, opening up energy, for example. Trade reform I think is already paying off. The fundamentals of the economy look really good.”

He said “business investment spending is really booming. That’s a productivity creator. That’s a job creator. That’s a wage creator for ordinary mainstream folks, terribly important.”

Kudlow said the five calendar quarters occurring fully during Trump’s 18-month presidency have now been recorded with average economic growth of 2.9 percent for the world’s largest economy.

“I don’t see why we can’t run this for several quarters,” Kudlow said.

As the 4.1 percent growth rate for the April-to-June period was announced Friday, Trump boasted that the U.S. was on track to hit its highest annual growth rate in its gross domestic product in 13 years and predicted that as the country reaches new trade deals with other countries, the U.S. would exceed its second quarter advance.

“These numbers are very, very sustainable,” he said. “This isn’t a one-time shot.”

On Sunday, Trump said on Twitter, “The biggest and best results coming out of the good GDP report was that the quarterly Trade Deficit has been reduced by $52 Billion and, of course, the historically low unemployment numbers, especially for African Americans, Hispanics, Asians and Women.”

Skeptics less upbeat

Some independent economists, however, voiced skepticism that the $18.6 trillion annual U.S. economy would continue to advance at the same pace as the last three months.

Some forecasters said the gains in recent months were mostly, although not totally, the result of temporary factors, such as the initial boost from tax cuts Trump supported that took effect earlier this year. Most analysts say that for all of 2018 the U.S. could reach 3 percent growth, which would be the best since a 3.5 percent gain in 2005, but not again hit the annual 4.1 percent growth rate recorded last quarter.

“We believe quarter two will represent a growth peak as the boost from tax cuts fades, global growth moderates, inflation rises, the Fed tightens monetary policy and trade protectionism looms over the economy,” said Gregory Daco, chief U.S. economist at Oxford Economics.

Mark Zandi, chief economist at Moody’s Analytics, said, “The second quarter was a strong quarter, but it was juiced up by the tax cuts and higher government spending.”

In the U.S., consumer spending accounts for about 70 percent of the economy, with Ian Shepherdson, the chief economist of Pantheon Macroeconomics, saying that such spending accounted for the robust second quarter.

“Consumers were really on a tear,” he said. “So to grow at 4 [percent] probably tells you people were spending the tax cuts that they enjoyed back in January, but that’s extremely unlikely to happen again.”

 


your ad here