Home /
Британія відмовилась видавати росіянина через загрозу тортур на батьківщині

Британія відмовилась видавати росіянина через загрозу тортур на батьківщині

Високий суд юстиції Лондона ухвалив рішення проти видачі Росії російського бізнесмена Олексія Шматко.

У своєму рішенні від 23 грудня суд повідомив, що якщо Шматко буде відправлений до Пензи, де його розшукують силовики, то він, імовірно, перебуватиме в умовах, які порушують його права, передбачені статтею 3 Європейської конвенції з прав людини.

Шматка розшукує Росія за звинуваченням ушахрайстві. Сам підозрюваний стверджує, що справу проти нього відкрили за відмову віддати офіцеру Федеральної служби безпеки (ФСБ) частку свого бізнесу.

У 2010 році Шматко був умовно засуджений за фальсифікацію. Він заявив, що під час тримання під вартою його катували.

У 2011 році він покинув Росію, а в 2014 році подав заяву про політичний притулок у Великій Британії.

Як повідомляється, Лондонський суд узяв до уваги, що троє обвинувачених у так званій справі «Мережі» («Сеть») заявляли про тортури з боку місцевих співробітників ФСБ у Пензі там же, де раніше утримували Шматка.

Восени 2017 року Пензі заарештували сімох активістів лівого крила. На початку 2018 року в Санкт-Петербурзі були відправлені під варту ще двоє.

За версією слідства, молоді люди створили підпільну організацію «Мережа»із наміром «розгойдати народні маси», влаштувавши теракти під час виборів президента Росії і чемпіонату світу з футболу.

Троє із затриманих у Пензі – Дмитро Пчелінцев, Ілля Шакурський і Арман Сагінбаєв –повідомили про тортури струмом в підвалі слідчого ізолятора, однак порушувати справу щодо слідчого, якого вони звинувачували, у Росії відмовились.


your ad here

ваш коментар: