Міністр оборони Рустем Умєров розповів про результати переговорів української делегації в США.
«Задоволений нашими результатами. Провели багато стратегічно важливих зустрічей і домовленостей, з Міноборони було підписано Меморандум про взаєморозуміння. Що вони нам дають? Вони прискорюють рух до запуску спільних виробництв по озброєнню та військовій техніці з американськими компаніями. Фокус був на ППО, боєприпасах, на ремонті, відновленні і створенні спільних підприємств. Короткострокові плани на 2024 рік вже підписані з двома компаніями», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
Читайте також – Зеленський: Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці
За його словами, з міністром оборони США Ллойдом Остіном спілкувалися щодо широкого кола питань.
«Це і плани 2024 рік, і фінансування, яке скоро вже буде, і щодо озброєння, військової техніки», – додав міністр.
Міністри оборони України та США Рустем Умєров та Ллойд Остін 6 грудня зустрілися в Пентагоні. Як заявили в Міноборони США, серед іншого, сторони обговорили результати українсько-американської конференції, роботу Контактної групи з питань оборони України.
Читайте також: У Пентагоні розповіли, скільки коштів залишилося на допомогу Україні
6- 7 грудня у Вашингтоні відбувалася американсько-українська конференція з питань взаємної оборони.
Білий дім повідомляв, що Конференція оборонних індустрій об’єднала 350 представників американської, української та європейської промисловості.
«Уряди США та України разом прагнуть розвивати надійну та самозабезпечену українську оборонно-промислову базу, яка відтворює інноваційну культуру України, забезпечує матеріалами для нагальних військових потреб і сприяє довгостроковій безпеці та економічному успіху України», – заявляють у адміністрації президента США.
Цього тижня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і міністр оборони України Рустем Умєров перебували з візитом в США. Ця поїздка відбувалася на тлі очікувань розгляду запиту президента США Джо Байдена про виділення додаткових понад 105 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та низку інших цілей.
6 грудня законопроєкт про надання Україні та Ізраїлю нової фінансової допомоги для безпекових потреб був заблокований у Сенаті США через наполягання республіканців на їхніх вимогах про посилення заходів із контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.
Президент США Джо Байден поклав на Республіканську партію відповідальність за провал у Сенаті голосування за розгляд допомоги Україні.
ваш коментар: