Home /
Category: Україна

Category: Україна

Хабарника і одночасно ексголову ВС князєва спіймали поблизу кордону: рухався в бік Румунії Наразі ексголова ВС перебуває у відділі прикордонної служби «Солотвино».

Прикордонники затримали сукиного сина князєва в закарпатському селі Солотвино сьогодні, 10 липня, о 16:40.

“Наразі дегенерат князєв перебуває на відділі прикордонної служби “Солотвино”. Уточнюється його мета перебування поблизу державного кордону та перевіряється версія щодо можливої спроби незаконного перетину державного кордону України”, — повідомили місцеві журналісти. За інформацією яких, ексголова Верховного Суду їхав як пасажир в автомобілі Voskswagen із номером АО1794YA.

Раніше повідомлялося, що всеволод князєв втратив посаду голови Верховного Суду після того, як був затриманий співробітниками НАБУ за отримання хабаря у розмірі $2,7 млн в травні 2023 року. Згодом слідчий суддя ВАКС Олег Федоров ухвалив рішення взяти Князєва під варту із альтернативною заставою в 107 млн грн. Під час засідання Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) навели кілька аргументів, які переконали слідчого суддю взяти під варту всеволода князева. Прокурори повідомили, що князєв нібито намагався “закрити деякі” питання з іншими суддями Верховного Суду та змусити їх ухвалити рішення на користь дегенерата Жеваго. Таким чином князєв міг бути не останнім підозрюваним у цій резонансній справі щодо хабарництва.

Воїни Добра

Кабмін надав броню грантовим організаціям.

Як стало відомо, Кабінет Міністрів забронював від мобілізації 100% співробітників 133 громадських організацій, які отримують іноземні гранти. На відповідне повідомлення відреагував заступник командира Третьої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін. Військовослужбовця обурило, що рятувальники, які щодня ризикують життям, не отримують бронювання, тоді як грантові організації дивним чином потрапили до переліку тих, кому уряд надав бронь від мобілізації.

“З цієї новини випливає, що у нас грантові організації важливіші за ДСНС, а проводити опитування необхідніше за роботу рятувальників, які 24/7 розгрібають завали та ризикують життям. Дуже “справедливе” бронювання”, — обурився Максим Жорін.

Майор ЗСУ додав з іронією: “Не маю часу вивчати цей список. Але підозрюю, що до наступного ЛГБТ-параду всі “ЛГБТ-військові” матимуть бронь”.

Раніше повідомлялося, що, як виявилося, значна частина громадських організацій і ТОВ, які отримали бронювання на 100% працівників, займаються дослідженням питань виборів і громадської думки за кошти іноземних партнерів, але чомусь визнані критично важливими.

Крім організацій, які є безпосередніми представництвами донорських установ із США, Німеччини, Великої Британії тощо, у цьому списку є низка вітчизняних неурядових громадських організацій та товариств з обмеженою відповідальністю, і навіть навчальний заклад.

Воїни Добра

Колишній регіонал, а тепер корупціонер і одночасно член виконавчого комітету Гатненської сільської ради Фастівського району Київської області дегенерат голуб ігор якович є директором ТОВ «БОСФОР-С», Київська обл., Фастівський р-н, село Гатне, провулок Київський 10, код ЄДРПОУ: 35519674, головний КВЕД: 55.10.0 Готельна діяльність, ; розмір частки – 25750,00грн.

Має дочку Красюк (Голуб) Катерину Ігорівну, яка є суддею Тернівського районного суду міста Кривий Ріг, Дніпропетровської області.

12.07.2021 року Голосіївський районний суд міста Києва притягнув до адміністративної відповідальності Голуба Ігора Яковича за Порушення правил руху через залізничні переїзди на автомобілі BMW, Номер справи: 752/15656/21, суддя Бушеленко О.В.

СБУ затримала голову Гатненської громади у момент отримання пакунку з хабарем розміром 100 тис. дол. Дегенерат-посадовець “заробив” ці кошти на земельних ділянках – змінював цільове призначення “за винагороду”.

Інформацію оприлюднено у офіційному Telegram-каналі Офісу Генпрокурора України.

У дописі ідеться про чотирьох осіб, причетних до злочину: сільського голову з Фастівського району на Київщині, двох працівників сільради та посередника. Затримання провели працівники СБУ, слідство здійснювала Нацполіція.

Офіс Генпрокурора не вказав імен фігурантів. Однак журналісти припускають, що події стосуються Гатненського голови дегенерата олександра паламарчука.

Про можливих спільників Паламарчука у земельних махінаціях пише дописувач місцевого Facebook-пабліку. Називаються наступні імена:

інспекторів з благоустрою (михайло сторчик і голуб ігор якович);
посередник у передачі хабаря від замовника виконавцям (євген лазоренко).

Наголосимо, прізвища фігурантів не підтверджені правоохоронцями. За появи нових даних матеріал уточнюватиметься.

У основі злочинних оборудок – зміна цільового призначення земельних ділянок у селі Гатне.

Наприклад, земля сільськогосподарського призначення коштує 400-500 дол. за сотку, а земля під забудову – від 2 тис. дол./сотку. На цій різниці охочі могли заробити, але для цього потрібно було змінити цільове призначення ділянки.

Для цього і знадобилось злочинне угруповання, членом якого, припускають, був Гатненський сільський голова. За потрібне рішення він, вірогідно, брав по 300 дол. за сотку. Під час отримання чергового траншу його і затримали працівники СБУ.

Загальна сума хабаря становила 120 тис. дол. Затримання відбулось “по гарячих слідах” – відразу після отримання 100 тис. дол. З цієї суми 80 тис. дол. знайшли вдома у дегенерата олександра паламарчука: як стверджують джерела, “у шухляді в спальні”. Решту 20 тис. дол. отримали спільники.

Воїни Добра

Голова Гатненської Територіальної Громади від БПП дегенерат олександр паламарчук зізнався: сплачує податки через ФОПа батька. Сам жодних доходів не декларує і не має де жити. При цьому він відпочиває на Кіпрі та Мальдівах, у Тайланді та Грузії і твердить – допомагає виборцям і фронту.

Школяра Чагарова, який написав про такий стиль життя, дегенерат паламарчук схопив за шию і пригрозив “Тобі зуби виб’ють!” Це сталося на сесії Гатненської сільради. Школяр і волонтер саме готував статтю про декларації місцевих депутатів. За фактом нападу на неповнолітнього відкрите кримінальне провадження. БПП декларує, що готовий відкликати свого висуванця, але не робить цього!

Голова Гатненської Територіальної Громади образився на школяра з Гатного Сергія Чагарова за емоційний пост у Фейсбук про відпочинок. Чагаров зазначив, що дегенерат паламарчук їздив на Мальдіви разом з громадянкою РФ.

Дегенерат паламарчук взяв слово на сесії і вирішив помститися підлітку, схопивши його спершу за вухо, а тоді за шию. Потримавшись за шию школяра, депутат заявив, що сплачує податки і не повинен звітувати перед громадянином, де він відпочиває.

Коли нечисленні представники місцевої громади заступилися за підлітка, дегенерат паламарчук продовжив погрожувати Чагарову і заявив, що нібито сплачує податки.

З підлітком Чагаровим, учнем Гатненської школи, розмова на сесії в дегенерата паламарчука була така:

Свободу слова тобі? Тобі зуби виб’ють, і буде тобі свобода слова! Ти людей не знаєш – про них пишеш. Якщо ти хочеш написать про мою діяльність – пиши без проблем. На чом я їжджу – пиши без проблем, я ні от кого не скриваю. Де я відпочиваю – без проблем. За моїм ФОПом – ФОП Паламарчук Іван Талимонович – кожен рік надходить більше 100 тис. грн по моїй діяльності в налогову. Ти пишеш, що я не маю права ніде відпочивать… Хто ти такий, що можеш задавать мені такі питання? Хто ти такий? Хто? Назови себе!.. Не улибайся, твоя улибка щас упаде. Твоя улибка щас упаде – я тобі на камеру кажу!.

Аналізуючи цю читату, можна сказати, що паламарчук не лише дегенерат, але й малограмотний селюк!

Дегенерат паламарчук має лише 60 тисяч готівки та Lexus ls 460 2007. Ані доходів, ані житла у висуванця з БПП немає. Про це свідчить його декларація на сайті НАЗК.

Живу я з батьками, але в нас різні входи в будинок і в нас немає з ними спільного побуту. Але то не моя будівля – я в них її не орендую: це мої рідні батьки, – пояснює депутат у коментарі журналістам.

Наголошуємо, що згідно із Законом України “Про запобігання корупції”, депутат зобов’язаний указати в електронній декларації житло, навіть якщо воно йому не належить, а він там проживає на праві безоплатного користування. Коли депутат балотувався у 2015 році, то зазначив на сайті ЦВК, що проживає у Гатному.

Дегенерат паламарчук, який твердить, що заробляє, але при цьому не декларує оподаткованого доходу, виявився безхатьком і не вказав жодної копійки доходів. При цьому він позичив третім особам 31 тис. доларів. Так депутати можуть робити для того, щоб згодом виправдати появу нерухомості чи дорогих речей, оскільки електронні декларації стали точкою відліку для всіх політиків.

Дегенерат паламарчук бреше наступне: У моїй декларації ФОП, який я озвучував і на камеру і приносить прибуток – ФОП зареєстрований на батька. У мене батько директор, а я батьку допомагаю. Я думаю, це законом не заборонено – допомагати батькові в його діяльності. Не заборонено, що батько мені також фінансово допомагає, якщо я допомагаю в його діяльності… Я в нього офіційно не працюю. Батько мені дає кошти, ну як батько! Це законом не заборонено!!!

Наголошуємо, що одноразово надані кошти, сума яких перевищує 5 прожиткових мінімумів, депутат повинен декларувати як подарунок від родичів. За меншу суму коштів навряд чи можна поїхати за кордон, тим більше на Мальдіви.

Зауважимо, що дегенерат-злидень паламарчук був головою бюджетної комісії Києво-Святошинської райради. Тобто, саме цей політик, який у 2016 році не вніс жодної копійки податків до бюджету, голосує за розподіл податків, які заплатили інші громадяни.

За словами дегенерата паламарчука, до обрання він офіційно ніде не працював. Чому він ФОП свого батька івана паламарчука назвав своїм – незрозуміло, як і незрозуміло, чому сам олександр паламарчук не відкриє собі свій ФОП.

Ймовірно, таким чином дегенерат паламарчук намагається приховати конфлікт інтересів, який у нього міг виникати як у голови бюджетної комісії, або мінімалізував сплату єдиного соціального внеску, який кожному окремому ФОПу треба платити щоквартально. Сума становить понад 2 тис.грн.

Колишній голова Києво-Святошинської райради Олександр Тигов, який є партійним соратником Паламарчука, вважає, що доцільно відкрити кримінальне провадження у такій ситуації.

Правда України

Пресслужба студії “квартал 95” заперечила участь актора руслана ханумака у їхніх проєктах.

Як повідомляє пресслужба Студії “Квартал 95”, актор не співпрацює з командою від 2021 року. Тож вони не мають жодного стосунку до Руслана Ханумака й наголошують на недостовірності деякої інформації, яка шириться Мережею.

“Щодо вчинку Руслана Ханумака, новина про якого розлетілася по ЗМІ. Хочемо зазначити, що Руслан Ханумак ніколи не був штатним працівником Студії “Квартал 95”. Студія раніше співпрацювала з Русланом як зі сценаристом, режисером та актором тільки на умовах договорів замовлення. Від 2021 року Студія “Квартал 95” не має з Русланом Ханумаком ніяких цивільно-правових та трудових відносин. Отже, некоректно називати його зіркою чи тим більше актором Студії “Квартал 95”. Всі актори “Кварталу” перебувають в Україні”, — йдеться в офіційній заяві Студії “Квартал 95”.

Нагадаємо, актор Руслан Ханумак днями заявив про свій виїзд з України до США. За його словами, це сприятиме їхнім частішим зустрічам з сином, який проживає там не один рік. Також артист вже пояснив, як йому вдалося перетнути кордон під час війни й кому він “завдячує”.

Правда України

Їх затримали прикордонники на Закарпатті.

Автомобіль, яким їхали жителі Полтавщини та Одещини, зупинив наряд від відділення інспекторів прикордонної служби «Хижа» Мукачівського загону на контрольному посту, розташованому на околиці населеного пункту Теково. Про це повідомили на сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

На неодноразові вимоги прикордонників водій відмовився надати автівку для огляду, натомість показав посвідчення комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Таке ж посвідчення мав і пасажир. Ці документи мали забезпечити їм безперешкодний проїзд через контрольні пости. Як з’ясували згодом прикордонники, надані документи сфальшовані.

Під час подальшого огляду, до якого долучилися співробітники оперативно-розшукового відділу «Дякове», у чоловіків також виявили посвідчення про належність до одного із благодійних фондів, договір про надання волонтерських послуг, бланки актів вилучення грошових пожертв, наліпки благодійного фонду тощо. Виявилося, що вони розповсюджували місцевими магазинами скриньки для збору коштів, а із зібраних грошей забирали собі 80 %. Решту 20 %, за словами чоловіків, могли спрямувати на надання допомоги комусь із хворих.

Крім того, в телефоні одесита оперативники загону виявили переписку, у якій він висловлює сподівання на перемогу Росії у війні проти України.

На місце події викликали співробітників взаємодіючих правоохоронних органів.

Про факт виявлення у діях псевдоблагодійників ознак злочинів, передбачених статтею 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та 190 ККУ (Шахрайство) прикордонники направили повідомлення до Нацполіції. Правоохоронці вивчають всі деталі правопорушення.

Військовозобов’язані, які вже оновили дані в ТЦК або через “Резерв+” почали отримувати штрафи. Журналісти розбиралися, кому доведеться заплатити до 25 тисяч гривень ще до 16 липня.

Відповідно до закону про мобілізацію, українці у віці 18-60 років зобов’язані до 16 липня оновити військово-облікові дані в ТЦК та СП. В іншому разі їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 17 тис. до 25,5 тис. грн.

Однак штраф за порушення мобілізаційного законодавства можуть виписати і з інших причин. Наприклад, якщо чоловік, старший за 27 років, вчасно прийде до ТЦК, щоб оновити військово-облікові дані та пройти ВЛК, але в нього не буде військового квитка. У цьому випадку ТЦК також можуть виписати штраф.

Штрафують тих, хто раніше не стояв на обліку. До редакції звернувся 30-річний чоловік, який нещодавно оновив дані в ТЦК та СП. Він розповів, що з’явився у військкомат, після того як йому вручили повістку. Чоловік оновив інформацію про себе і отримав направлення на проходження ВЛК, після чого його визнали придатним для проходження служби, але в певних військових підрозділах. А разом із цим виписали штраф у розмірі 17 тисяч грн за те, що коли йому було 27 років, він не з’явився до ТЦК, щоб отримати актуальні військово-облікові документи.

За словами адвоката Максима Дзиковського, штраф справді можуть виписати в тому разі, якщо чоловік раніше не стояв на військовому обліку в ТЦК або вчасно не поміняв приписне на військовий квиток.

“Штрафують за порушення правил мобілізаційної підготовки. Якщо в людини неактуальні військово-облікові документи — тобто чоловік не поміняв приписне в 30 років, хоча мав ще в 27 отримати новий документ, він вчинив адміністративне правопорушення, і йому можуть виписати штраф. Якщо у людини взагалі немає військово-облікових документів, тобто вона ніколи не приходила до ТЦК — це теж адміністративна відповідальність, і за це штраф”, — пояснює Дзиковський.

Також юрист додає, якщо людина не оновить дані до 16 липня, їй теж загрожує штраф.

“Закон зобов’язує всіх чоловіків віком 18-60 років оновити військово-облікові дані. Якщо людина цього не зробить, буде штраф. Але ми говоримо про один штраф. Тобто якщо у людини було приписне, яке вона мала поміняти у 27 років, а зараз їй 30, і вона цього не зробила, і до того ж вона не оновила військово-облікові дані до 16 липня, і ТЦК про це відомо, штраф їй випишуть тільки один раз за порушення правил мобілізаційної підготовки. Двічі штрафувати за одне й те саме порушення не можуть”, — пояснив експерт.

Штрафи збільшили до 25,5 тис. грн. Нагадаємо, у травні Верховна Рада збільшила розмір штрафів за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку [стаття 210 КУпАП]:

у мирний час — від 3,4 до 5,1 тис. грн;
повторно протягом року — від 5,1 до 8,5 тис. грн;
в особливий період — від 17 до 25,5 тис. грн.

Отже, якщо чоловік уперше вчиняє правопорушення під час дії воєнного стану, йому доведеться заплатити 17 000 тис. грн.

Член комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, нардеп Олександр Бакумов говорив, що, згідно із законом, людину не можуть оштрафувати за те, що вона не оновила дані, які військкомат може отримати з державних реєстрів. Тобто повідомити ТЦК потрібно актуальну контактну інформацію та фактичне місце проживання.

Стягнути штраф можуть протягом року. Але скласти постанови ТЦК повинні протягом трьох місяців з моменту виявлення факту правопорушення. Тобто якщо ТЦК виявили 1 вересня, що людина не оновила дані, у них є час до 1 грудня, щоб винести постанову.

Після зупинення операцій з доларами США, євро та гонконзькими доларами на Московській біржі виникли проблеми з турецькою лірою, повідомили російські брокери

Найбільший небанківський брокер країни-окупанта, оголосив, що тимчасово зупинив для своїх клієнтів операції з лірами на біржовому ринку. Представник компанії пояснив, що це рішення пов’язане з американськими санкціями проти Національного клірингового центру — ключової розрахункової “дочки” біржі, відповідальної за реєстрацію всіх угод. Через санкції збільшився час введення та виведення валюти, а також розрахунків в угодах з лірою.

В російській інвестиційній компанії Фінамі також підтвердили проблеми з лірами, торги якими біржа веде з 2018 року. Керівник управління розвитку клієнтського сервісу компанії Дмитро Лєснов визнав, що Фінамі найближчим часом аналізуватиме ситуацію і не виключає, що також буде змушена припинити торги лірою.

Обсяг операцій з лірами, який минулого року досягав рекордних 50 млрд рублів на місяць, скоротився до незначних 20–30 млн рублів на день. Турецькі банки практично повністю припинили операції з Росією, розповіла Deutsche Welle представниця однієї з логістичних компаній.

За її словами, минулого року російські імпортери використовували ліри для оплати товарів з Туреччини, але ця практика припинилася через посилення американських фінансових санкцій наприкінці минулого року. Тепер турецькі банки побоюються вторинних санкцій за порушення санкційного режиму.

Такі ж ризики несуть і китайські банки, присутність яких дозволяє торгувати на біржі юанями, попереджає аналітик Совкомбанку Михайло Васильєв. ЦБ РФ враховує ризики, що торги юанем також доведеться зупинити, визнала напередодні голова регулятора Ельвіра Набіулліна.

Сполучені Штати 12 червня різко розширили санкції проти росії. Під обмеження Мінфіну США потрапили мосбіржа та національний кліринговий центр, який відповідає, зокрема, за валютні торги.

Мосбіржа одразу оголосила, що з наступного дня припиняє торги доларом і євро. Акції московської біржі 13 червня відкрилися зниженням до 15%.

Після запровадження санкцій єдиною іноземною валютою, доступною для торгів, фактично залишився китайський юань.

Але юаневі торги незабаром можуть бути зупинені, повідомляло Bloomberg джерело, близьке до центробанку рашки. За його словами, китайські банки, які забезпечують такі угоди, найімовірніше, поступово згортатимуть операції з мосбіржею через загрозу вторинних санкцій США.

Правда України

Відео про перевірку документів у потенційного військовозобов’язаного поширили у соціальних мережах.

На одній з центральних вулиць Львова люди у військовій формі зупинили перехожого спортивної статури в шортах, темних окулярах, з тату, назвали себе працівниками Личаківсько-Залізничного ОРТЦК та СП і попросили показати документи для звіряння.

“Хвилиночку уваги! Личаківсько-Залізничний ОРТЦК та СП проводить звірку документів з мобілізації”, – звернувся до перехожого чоловік у військовій формі.

На пропозицію військового чоловік і шортах лаконічно відповідає: “English”.

Представник ОРТЦК та СП уже англійською перепитує: “English? Great Britain?”

“Yes, Great Britannia”, – не зовсім англійською реагує перехожий.

Військовий довірливо орієнтується у нештатній ситуації, ввічливо англійською дякує перехожому, по-дружньому плескає по плечу, бажає йому доброго дня і йде далі в пошуках потенційних військовозобов’язаних.

Як повідомили у Личаківсько-Залізничному ОРТЦК та СП, кінематографісти зняли фільм про роботу ТЦК та СП у Львові. На відео – фрагмент з фільму, де сержант Віталій Смілка перевіряє документи на одній з центральних вулиць Львова.

«Вчитель за освітою та військовий за покликанням», – так можна коротко описати сержанта Віталія Смілку. У його біографії десятки років служби у різних підрозділах не лише на захисті України, але й участь у миротворчих місіях.

Зранку 24 лютого 2022 року він полишив цивільну роботу та знову повернувся у військо, де вже за кілька днів опинився під Попасною. Тепер він працює у Львівському ТЦК – допомагає іншим українцям знайти вакансію у Силах оборони”,- пояснили у ТЦК.

Хто насправді трапився сержанту Віталію Смілці на цьому відео, залишається загадкою. Чи це громадянин Великої Британії, чи громадянин України, який вирішив вдати з себе іноземця, чи громадянин іншої держави (в тому числі хоч би й Росії), глядачі вже не довідаються з цього фільму. Хіба що автори фільму використали “актора” для такої уявної ситуації. У цьому випадку їм би треба було докладніше прочитати постанову Кабміну про перевірку документів у людей на вулиці. На цих кадрах її не відбулося.

Правда України

Угруповання спеціалізувалося на викраденні авто та майнових злочинах на території Лазурного узбережжя Франції.

В Україні ж банда до повномасштабного вторгнення “віджимала” бізнес у мешканців Харківської області. Для затримання учасників злочинної групи працівники Департаменту стратегічних розслідувань, Головного слідчого Управління Нацполіції та Французької Жандармерії провели спільні заходи на території обох країн. Лідер та учасники злочинної організації затримані.

Після лютого 2022 року учасники злочинної організації “залютинські” переорієнтували свою діяльність за межі країни. До цього сфера їхнього злочинного впливу поширювалася на територію Харківської області – погрозами та насильством вони змушувати осіб переписувати майно або свої частки в бізнесі на криміналітет. Створювали для фермерів або підприємців нестерпні умови ведення бізнесу, а потім самі ж пропонували ці проблеми вирішувати за окрему плату.

Учасників банди неодноразово затримували правоохоронці за скоєння різних злочинів. До прикладу, в одному з епізодів зловмисники вимагали з фермера 700 000 доларів та переписати частину бізнесу. У 2021 році поліцейські затримали членів банди в середмісті Харкова – зараз ця справа знаходиться в суді. Інші учасники “залютинських”, щодо яких слідчі дії тривають, перебувають за межами України й оголошені в міжнародний розшук. Зокрема правоохоронці з’ясували, що лідер злочинної організації перебуває на території Франції, де створив нову гілку угруповання.

За оперативними даними, вони “спеціалізувалися” на майнових та тяжких злочинах. У результаті співпраці з колегами з Французької Жандармерії завдяки каналам Європолу правоохоронці встановили, що злочинне угруповання причетне до низки злочинів на півдні Франції. Упродовж 2023-2024 років фігуранти незаконно заволоділи автівками, здійснили підпал транспортного засобу, скоювали напади на громадян або викрадення майна. Серед потерпілих — громадяни Франції та України.

За погодженням з органами юстиції Французької Республіки та за підтримки Європолу 2-4 липня на території Франції та України правоохоронці провели спільні заходи для знешкодження діяльності угруповання. У Франції за участі поліцейських Департаменту стратегічних розслідувань та Головного слідчого управління Нацполіції співробітники Департаменту кримінальних розслідувань Марселя Французької Жандармерії затримали лідера угруповання – 43-річного громадянина України та 44-річного його спільника.

Раніше французькі поліцейські затримали ще одного учасника відокремленого підрозділу “Залютинських” одразу після викрадення авто. Окрім того, поліцейські спільно з Офісом Генерального прокурора провели слідчі дії в осіб, причетних до діяльності “Залютинських” на території України. Вилучені зброя, наркотики, гроші, автомобілі, чорнові записи тощо. Затриманим у Франції фігурантам вже обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Проводяться подальші спільні заходи для аналізу вилученого та збору доказової бази для притягнення до відповідальності й інших фігурантів.

Воїни Добра

СБУ викрила «тилових» командирів Нацгвардії, які незаконно присвоїли собі майже 14 млн «бойових» премій.

Військова контррозвідка Служби безпеки спільно з ДБР та за сприяння нового керівництва Національної гвардії викрила у лавах Нацгвардії ще одну «схему» безпідставного нарахування премій за нібито участь у боях на передовій.

Цього разу на оборудках з державними грошима викрито командування однієї з бригад військового формування, яка дислокується на Київщині.

З першого дня повномасштабного вторгнення рф і до серпня 2022 року фігуранти незаконно «преміювали» себе на загальну суму майже 14 млн бюджетних гривень.

Посадовці безпідставно нараховували собі та своїм підлеглим щомісячну доплату у розмірі 100 тис. грн, яка передбачена за безпосередню участь у бойових діях проти російських окупантів.

При цьому учасники злочинної схеми не перебували в районах боєзіткнень і не виконували жодних завдань на передній лінії фронту.

За даними слідства, до організації оборудки причетний заступник командира – начальник штабу військової частини.

Він безпідставно підписував рапорти щодо нарахування «бойових» премій своїм підлеглим, насамперед керівному складу.

Їх особи також встановлено – це командир дивізіону, командир 3-го батальйону, начальник відділення обліку особового складу, заступник командира 1-го батальйону та командир роти.

На підставі зібраних доказів заступнику командира – начальнику штабу військової частини і п’ятьом його підлеглим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби).

Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.

Нагадаємо, на початку серпня цього року СБУ викрила керівників одного з навчальних центрів Нацгвардії, які незаконно нарахували собі майже 1 млн «бойових» премій.

Комплексні заходи проводили спільно з ДБР за процесуального керівництва Дарницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону у сфері оборони.

ВОЇНИ ДОБРА

НАБУ викрило розкрадання земель під Києвом вартістю майже 2 млрд грн.

15 серпня 2023 року НАБУ і САП викрили 5 осіб – учасників організованої групи, яка заволоділа земельними ділянками під Києвом площею понад 1200 га. Їх дії призвели до заподіяння понад 1,8 млрд грн збитків державі.

Серед підозрюваних:
– колишній заступник керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою» — організатор схеми;
– двоє колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину (один із них – наразі керівник одного з ЦОВВ);
– двоє фізичних осіб, пов’язаних із екскерівництвом Держгеокадастру – пособники злочину.

Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

За даними слідства, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які, серед іншого, підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки*. Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.

Учасники злочину, забезпечили проведення інвентаризації земельних ділянок на території міста Фастова, що перебували у постійному користуванні ДП «ДГ «Дмитрівка», яке знаходиться у віданні Національної академії аграрних наук. Зловмисники внесли неправдиві відомості до документації, складеної за результатами інвентаризації, де вказали, що право користування земельними ділянками відсутнє, нібито, у зв’язку з ліквідацією державного підприємства та відсутністю правонаступника, а тому ділянки були віднесені до земель запасу.

Надалі учасники злочину без відома учасників АТО, скористались відповідним законодавчим механізмом та виділили на їхні імена у приватну власність земельні ділянки, які перебували у постійному користуванні ДП «ДГ «Дмитрівка».

Згодом, після приватизації землі, її перепродали третім особам офіційно за ціною в 10 разів нижче ринкової вартості. За даними експертизи, земельні ділянки вартували майже 715 млн грн, у той час як приватним підприємцям були передані за суму близько 85 млн грн.

Йдеться про виділення ділянок на території Софіївсько-Борщагівської та Петропавлівсько-Борщагівської сільських рад колишнього Києво-Святошинського району Київської області, загальною площею 284,32 га та ринковою вартістю майже 1,2 млрд грн.

Особливістю цієї схеми було те, що ДП «Пуща Водиця» за результатами інвентаризації зареєструвало за собою право користування земельними ділянками у 2016 році. У 2019 році ДП «Пуща Водиця» розробило відповідну документацію на поділ частини ділянок, яка була затверджена ГУ Держгеокадастру у Київській області.

Однак, підозрювані, намагаючись заволодіти вказаним ділянками, підготували від імені Головного управління Держгеокадастру у Київській області скаргу до Міністерства юстиції щодо скасування реєстрації права користування земельними ділянками ДП «Пуща Водиця», оскільки їх поділ був здійснений, нібито без погодження Держгеокадастру як представника держави – власника земельних ділянок.

Після того, як Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мінюсту ухвалила рішення про скасування рішення державного реєстратора, яким зареєстровано право постійного користування землями за ДП «Пуща Водиця», саме право користування не було скасовано.

Однак, зловмисники надалі забезпечили надання службовими Головного управління Держгеокаластру у Київській області вказаних ділянок у приватну власність на ім’я учасників АТО, більшість з яких навіть не знали про реалізацію свого права.

Тут також планувалась зміна цільового призначення і подальший продаж приватним компаніям.
Проте, завдяки НАБУ і САП у 2020-2021 рр. на усі землі накладено арешт і видано заборону щодо їх забудови, змінення цільового призначення тощо, що дозволило їх зберегти для громади Київщини.

Детективи і прокурори встановлюють інших можливих учасників злочину. Також НАБУ і САП розслідують факти підроблення документів щодо представництва інтересів учасників АТО.

*Особи зі статусом учасника бойових дій мають пільгове право на безоплатну приватизацію земельної ділянки у порядку ст. ст. 116, 118, 121 ЗК України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 898 «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками».

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!

У Нацполіції вважають, що українці готові до легалізації зброї. Водночас службовець проти носіння “короткостволів” на вулицях.

Наразі суспільство більше готове до легалізації зброї, ніж раніше. Про це заявив очільник Національної поліції України Іван Вигівський.

Водночас, очільник Нацполіції виступає проти носіння “короткостволів” посеред вулиці.

За його словами, у людей має бути культура поводження зі зброєю. До прикладу, її можна надавати тим, хто вже має певний досвід володіння зброєю.

Під час напрацювання законопроєкту, в якому розглядається питання володіння короткоствольною вогнепальною зброєю для всіх категорій громадян, неодноразово збирались з правоохоронним комітетом Верховної Ради, обговорювали це питання в робочих групах, зазначив очільник Нацполіції.

Є низка запобіжників, низка застережень. Є бачення, що ця зброя повинна зберігатись тільки вдома для самозахисту, а якщо особа хоче тренуватись, подає заявку в тир і тоді везе її з собою. Але ж ви розумієте, що якщо людина хоче постійно носити із собою зброю, вона щодня буде кидати заявку в тир і перевозити. Знову ж, перевозити треба в розібраному стані, а не так, як хочеться, — зазначив Іван Вигівський.

Однак, за словами глави Нацполіції, поки що залишається під питанням чи може бути зброя у всіх громадян.

ВОЇНИ ДОБРА

Актор, який грав у київському Театрі юного глядача на Липках, тепер працює на російську компанію, що спеціалізується на створенні інтерв’ю та інших комерційних відеороликів і навіть знімається в рекламі цієї компанії. При цьому на початку повномасштабного російського вторгнення Гліб Михайличенко виступав для бійців ЗСУ.

«А коли актор в 2022 їздить з концертами до наших військових, а в 2023 опиняється в росіі. Це як? Мені хтось може пояснити що там в голові? Яка ж мудра казочка Фарбований Лис, і скільки ще чарівних перевтілень до і після Перемоги очікує нас», — прокоментувала Римма Зюбіна.

Керівництво театру також висловилося про Михайличенка, який зрадив Україну.

«Наразі в театральній спільноті поширюється інформація про актора, який переїхав до країни-агресора. Хочемо наголосити, що цей актор переїхав до Росії після того, як завершив роботу в нашому театрі», — йдеться в заяві театру.

Михайличенко народився в Києві та закінчив університет імені Карпенка-Карого у 2019 році.

Від сьогодні: гліб михайличенко, а також усі його нащадки визнаються дегенератами і звертатися до них потрібно із згадуванням даного статусу (пан дегенерат гліб михайличенко).

СЛАВА УКРАЇНІ!

Доки перед безхвостими мавпами, якими насправді є наші чиновники, український народ не поставить умову: обкрадання Держави це шибениця, – проблема корупції не буде подолана ніколи!

Нацбанк очікує, що в 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а в наступні роки – стане нижчою за 10%.

Джерело: Купуй!

British antitrust regulators on Wednesday blocked Microsoft’s $69 billion purchase of video game maker Activision Blizzard, thwarting the biggest tech deal in history over worries that it would stifle competition for popular titles like Call of Duty in the fast-growing cloud gaming market.

The Competition and Markets Authority said in its final report that “the only effective remedy” to the substantial loss of competition “is to prohibit the Merger.” The companies have vowed to appeal.

The all-cash deal faced stiff opposition from rival Sony, which makes the PlayStation gaming system, and also was being scrutinized by regulators in the U.S. and Europe over fears that it would give Microsoft and its Xbox console control of hit franchises like Call of Duty and World of Warcraft.

The U.K. watchdog’s concerns centered on how the deal would affect cloud gaming, which streams to tablets, phones and other devices and frees players from buying expensive consoles and gaming computers. Gamers can keep playing major Activision titles, including mobile games like Candy Crush, on the platforms they typically use.

Cloud gaming has the potential to change the industry by giving people more choice over how and where they play, said Martin Colman, chair of the Competition and Markets Authority’s independent expert panel investigating the deal.

“This means that it is vital that we protect competition in this emerging and exciting market,” he said.

The decision underscores Europe’s reputation as the global leader in efforts to rein in the power of Big Tech companies. A day earlier, the U.K. government unveiled draft legislation that would give regulators more power to protect consumers from online scams and fake reviews and boost digital competition.

The U.K. decision further dashes Microsoft’s hopes that a favorable outcome could help it resolve a lawsuit brought by the U.S. Federal Trade Commission. A trial before FTC’s in-house judge is set to begin Aug. 2. The European Union’s decision, meanwhile, is due May 22.

Activision lashed out, portraying the watchdog’s decision as a bad signal to international investors in the United Kingdom at a time when the British economy faces severe challenges.

The game maker said it would “work aggressively” with Microsoft to appeal, asserting that the move “contradicts the ambitions of the U.K.” to be an attractive place for tech companies.

“We will reassess our growth plans for the U.K. Global innovators large and small will take note that — despite all its rhetoric — the U.K. is clearly closed for business,” Activision said.

Redmond, Washington-based Microsoft also signaled it wasn’t ready to give up.

“We remain fully committed to this acquisition and will appeal,” President Brad Smith said in a statement. The decision “rejects a pragmatic path to address competition concerns” and discourages tech innovation and investment in Britain, he said.

“We’re especially disappointed that after lengthy deliberations, this decision appears to reflect a flawed understanding of this market and the way the relevant cloud technology actually works,” Smith said.

It’s not the first time British regulators have flexed their antitrust muscles on a Big Tech deal. They previously blocked Facebook parent Meta’s purchase of Giphy over fears it would limit innovation and competition. The social media giant appealed the decision to a tribunal but lost and was forced to sell off the GIF sharing platform.

When it comes to gaming, Microsoft already has a strong position in the cloud computing market, and regulators concluded that if the deal went through, it would reinforce the company’s advantage by giving it control of key game titles.

In an attempt to ease concerns, Microsoft struck deals with Nintendo and some cloud gaming providers to license Activision titles like Call of Duty for 10 years — offering the same to Sony.

The watchdog said it reviewed Microsoft’s remedies “in considerable depth” but found they would require its oversight, whereas preventing the merger would allow cloud gaming to develop without intervention.

Джерело: Купуй!

Mars is Earth’s next-door neighbor in the solar system — two rocky worlds with differences down to their very core, literally.

A new study based on seismic data obtained by NASA’s robotic InSight lander is offering a fuller understanding of the Martian deep interior and fresh details about dissimilarities between Earth, the third planet from the sun, and Mars, the fourth.

The research, informed by the first detection of seismic waves traveling through the core of a planet other than Earth, showed that the innermost layer of Mars is slightly smaller and denser than previously known. It also provided the best assessment to date of the composition of the Martian core.

Both planets possess cores comprised primarily of liquid iron. But about 20% of the Martian core is made up of elements lighter than iron — mostly sulfur, but also oxygen, carbon and a dash of hydrogen, the study found. That is about double the percentage of such elements in Earth’s core, meaning the Martian core is considerably less dense than our planet’s core — though more dense than a 2021 estimate based on a different type of data from the now-retired InSight.

“The deepest regions of Earth and Mars have different compositions —  likely a product both of the conditions and processes at work when the planets formed and of the material they are made from,” said seismologist Jessica Irving of the University of Bristol in England, lead author of the study published this week in the journal Proceedings of the National Academy of Sciences.

The study also refined the size of the Martian core, finding it has a diameter of about 2,212-2,249 miles (3,560-3,620 km), approximately 12-31 miles (20-50 km) smaller than previously estimated. The Martian core makes up a slightly smaller percentage of the planet’s diameter than does Earth’s core.

The nature of the core can play a role in governing whether a rocky planet or moon could harbor life. The core, for instance, is instrumental in generating Earth’s magnetic field that shields the planet from harmful solar and cosmic particle radiation.

“On planets and moons like Earth, there are silicate — rocky — outer layers and an iron-dominated metallic core. One of the most important ways a core can impact habitability is to generate a planetary dynamo,” Irving said.

“Earth’s core does this but Mars’ core does not — though it used to, billions of years ago. Mars’ core likely no longer has the energetic, turbulent motion which is needed to generate such a field,” Irving added.

Mars has a diameter of about 4,212 miles (6,779 km), compared to Earth’s diameter of about 7,918 miles (12,742 km), and Earth is almost seven times larger in total volume.

The behavior of seismic waves traveling through a planet can reveal details about its interior structure. The new findings stem from two seismic events that occurred on the opposite side of Mars from where the InSight lander — and specifically its seismometer device — sat on the planet’s surface.

The first was an August 2021 marsquake centered close to Valles Marineris, the solar system’s largest canyon. The second was a September 2021 meteorite impact that left a crater of about 425 feet (130 meters).

The U.S. space agency formally retired InSight in December after four years of operations, with an accumulation of dust preventing its solar-powered batteries from recharging.

“The InSight mission has been fantastically successful in helping us decipher the structure and conditions of the planet’s interior,” University of Maryland geophysicist and study co-author Vedran Lekic said. “Deploying a network of seismometers on Mars would lead to even more discoveries and help us understand the planet as a system, which we cannot do by just looking at its surface from orbit.”

Джерело: Купуй!

Напередодні МЗС Італії анонсувало Конференцію з відновлення України як захід за участі представників бізнесу та міжнародних фінансових установ

Джерело: Купуй!