Прах британського фізика-теоретика Стівена Гокінґа поховали у Вестмінстерському абатстві в Лондоні поруч із могилами Чарльза Дарвіна й Ісаака Ньютона.
Церемонію поховання відвідали понад тисяча людей.
Після церемонії слова Гокінґа, покладені на музику грецьким композитором Вангелісом, відправили у космос за станції Себрерос Європейського космічного агентства в Іспанії.
Послання «миру і надії» відправили у бік найближчої чорної діри 1А 0620-00, повідомила дочка Гокінґа Люсі.
Рідні вченого, який помер 14 березня у себе вдома в Кембриджі у віці 76 років, попрощалися попрощалися з ним на приватній церемонії 31 березня.
Гокінґ – один з основоположників квантової космології, вивчав теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху, зробив багато відкриттів у теорії чорних дір.
Широкому загалові Гокінґ відомий як автор науково-популярної книжки «Коротка історія часу», в якій розповідається про появу Всесвіту, природу простору і часу, чорні діри (він вважав їх «шляхом» до альтернативних всесвітів) і теорії супер-струн. Книжка розійшлася по всьому світу більш ніж десятимільйонним тиражем.
Коли у 1963 році у Гокінґа діагностували аміотрофічний склероз, лікарі дали йому заледве три-чотири роки життя. Молодому вченому був 21 рік. Він пережив «вирок» лікарів майже на півстоліття.
Більшу частину життя вчений прожив знерухомлений, а після 1985 року міг говорити тільки за допомогою синтезатора мови.
Читайте також: Стівен Гокінґ попрощався зі світом у день народження Ейнштейна і день числа «пі»
Незважаючи на важку хворобу, Гокінґ був двічі одружений. Від першого шлюбу – в 1965 році з Джейн Вайлд – у нього залишилося троє дітей. Після розлучення в 1995-му він одружився зі своєю доглядальницею і прожив з нею 11 років.
ваш коментар: